Ferie zimowe w Nurcu-Stacji 2024 

26 stycznia, 2024

W dniach 22,23 i 24 stycznia 2024 r. ministranci z parafii drohiczyńskiej wypoczywali w Domu Betania w Nurcu-Stacji, który prowadzą Siostry Urszulanki.

Opiekę na młodzieżą sprawowali: s. Małgorzata Mackiewicz, Sercanka i ks. Wiesław Niemyjski. Czas naszego pobytu wypełniła modlitwa w kaplicy sióstr: różaniec, modlitwa brewiarzowa i Eucharystia. W kaplicy również uczyliśmy się śpiewać pieśni liturgiczne. Nie mogło też zabraknąć aktywności fizycznej.

Skorzystaliśmy z sali gimnastycznej w miejscowej Szkole Podstawowej (dziękujemy Panu Dyrektorowi Robertowi Sobieszukowi), ale także wiele frajdy dostarczyła nam górka saneczkowa, z której zjeżdżaliśmy na sankach.

Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Nurzec (podziękowanie wszystkim leśnikom na ręce Pana Zastępcy Nadleśniczego  Huberta Łukasiewicza),  odwiedziliśmy szkółkę leśną w miejscowości Wilanowo, zapoznaliśmy się pracą leśników, a także skosztowaliśmy pieczonych kiełbasek przy ognisku.

Ostatni dzień naszego pobytu to odwiedziny w Parafii w Milejczycach, gdzie ks. Proboszcz Jarosław Rosłon przybliżył nam kult wizerunku Serca Pana Jezusa. Jak mogliśmy się dowiedzieć, obraz ten zasłynął w ostatnim czasie wieloma łaskami i cudami. Modlitwa w świątyni w Milejczycach zakończyła nasz wypoczynek.

Wracaliśmy do naszych domów pełni pozytywnych wrażeń, a jednocześnie szczęśliwi z dobrze spędzonego czasu. Dziękujemy wszystkim za miłe przyjęcie i serdeczność.

Ks. Wiesław Niemyjski