4 Niedziela Zwykła

28 stycznia, 2024
 1. Dzisiaj ofiary, które złożymy do puszek po Mszy św. będą przeznaczone na rzecz Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. 
 2. Dzisiaj Msza św. Trydencka o godz. 15.00 w kościele pofranciszkańskim.
 3. Zapraszamy dzisiaj na koncert kolęd w wykonaniu chóru firmy Pronar, który odbędzie się o godz. 11.30 w katedrze. 
 4. Za tydzień w 1 niedzielę miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 10.00
 5. W czwartek 1 lutego od godz. 9.00  ks. Proboszcz uda się do chorych z komunią św. , których obsługuje ks. Łukasz
 6. W piątek święto Ofiarowania Pańskiego, zwane MB Gromniczną. Msze św.:  o godz. 7.00 w k. pofranciszkańskim, o godz. 8.00 w k. ss. benedyktynek, o godz. 10.00 i 18.00  w katedrze. W kaplicach: w Chutkowicach o 14.00, w Minczewie i Bujakach o 15.00. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie gromnic. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele wspólnot kontemplacyjnych. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Mszy św. o godz. 10.00 w katedrze  będzie przewodniczył  ks. Bp Piotr Sawczuk, będą również obecne: osoby życia konsekrowanego, bracia i siostry zakonne z naszych zgromadzeń zakonnych posługujących w diecezji drohiczyńskiej.  Jest to zarazem  I piątek miesiąca, do chorych ks. Proboszcz uda się godz. 11.00
 7. W sobotę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja biskupa i męczennika, poświęcenie świec ku czci św. Błażeja i modlitwa o uzdrowienie z choroby gardła. Jest to zarazem  I sobota miesiąca, różaniec fatimski po Mszy św. o godz. 7.00, w kościele pofranciszkańskim
 8. W piątek 2 lutego rozbieramy dekoracje świąteczne i sprzątamy katedrę. Zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych- którzy mogą-  na godz. 19.00 do pomocy
 9. Katecheza i spotkanie rodziców i dzieci I komunijnych w przyszłą niedzielę 4.02 o godz. 12.00
 10. Na cmentarzu grzebalnym są nagrobki, które są pochylone i rozpadają się na skutek działania warunków atmosferycznych. Na stronie internetowej naszej parafii publikujemy zdjęcia i opis. Jeżeli są właściciele tych nagrobków, prosimy o kontakt z ks. proboszczem.
 11. Zachęcamy do nabywania Tygodnika katolickiego Niedziela.