Wtorek, Święto Św. Szczepana (II Dzień Bożego Narodzenia)

26 grudnia, 2023
 1. W niedzielę 31 grudnia obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Modlimy się o świętość Małżeństw i Rodzin.
 2. Spotkanie opłatkowe ministrantów i rodziców, i Koła Różańcowego Młodzieży w środę 27 grudnia o godz. 19.00 w sali na plebanii.
 3. W czwartek 28 grudnia katecheza maryjna w sali na plebanii o godz. 19.00
 4. Miejsko Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu w wykonaniu Krystyny i Wojtka Cugowskich, który odbędzie się w sobotę 30 grudnia o godz. 19.00
 5. W niedzielę 31 grudnia zakończenie roku kalendarzowego.  W Katedrze o godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne. Po nabożeństwie Msza św. o godz. 18.00
 6. Jeszcze raz z całego serca dziękujemy za przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowej w naszych kościołach oraz oprawy liturgicznej podczas Pasterki. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych,  p. Bożenie Renda, p. Annie Słomczyńskiej, p. Małgorzacie Kowalczyk,  p. Janowi Zajkowskiemu , służbie liturgicznej , S. Organistce Małgorzacie,  chórowi katedralnemu,
 7. Od środy rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie Rodzin, zwane Kolędą. Te odwiedziny są po to, by modlić się z wraz z domownikami, pobłogosławić dom, spotkać się, i porozmawiać o życiu religijnym. Na stole niech będzie krzyż, woda święcona, świece, Pismo Święte, zeszyty z religii. Wizyta duszpasterska będzie zaczynała się od godz. 900, a po południu o 1500. Uprzejmie prosimy o dowiezienie księży.

  Osoby, które pragną złożyć ofiarę na  utrzymanie parafii tzw. składkę parafialną  przekazują podpisaną kopertę z ofiarą. Można też złożyć składkę na fundusz cmentarny, z którego będziemy wykładać kostką brukową kolejne alejki cmentarne. Ponieważ ceny utrzymania rosną zwracamy się z prośbą o składkę parafialną na kościół w wysokości 180 zł i składkę na fundusz cmentarny 70 zł.
 8. Porządek kolędy:

  Czwartek  28.12. : godz. 900 Chutkowice- 1 ksiądz , początek od domu p. Sołtysa
  godz. 1500 – ul. Mieszka I i ul. Świętojańska – 2 księży i ul.  Ciechanowiecka od pl. Kościuszki.

  Piątek    29.12. : godz. 900 –  Tonkiele – 2 księży i Wólka Zamkowa
  godz. 1500 – ul. Kopernika – 2 księży i ul. Kraszewskiego od Warszawskiej;

  Sobota   30.12.  : godz. 9.00 –  – Runice – 1 ksiądz i Bujaki – 2 księży
  godz. 1500 – ul. Warszawska z obu stron i ul. Szmita (od dołu) i ul. Kluka;

  Wtorek 2 stycznia ; godz. 9.00 Sytki – 2 księży
  godz. 1500 – bloki ul. Warszawska