4 Niedziela Adwentu

24 grudnia, 2023
  1. Dzisiaj  Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 . Przypominamy o religijnym charakterze wieczerzy wigilijnej, o zachowaniu postu. Wigilię rozpoczynamy wspólną modlitwą, następnie czytamy fragment Ewangelii wg. Św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa,  śpiewamy kolędę: „Wśród nocnej ciszy” i składamy sobie  życzenia`. Wigilia ma charakter postny i nie spożywa się  alkoholu.
  2. Zapraszamy na Pasterkę, która będzie sprawowana: w k. ss Benedyktynek o godz. 2200, i w katedrze o godz. 2400
  3. W pierwszy dzień Bożego Narodzenia nie będzie mszy św. rano w kościele pofranciszkańskim o godz. 830. Będą Msze św. : w Chutkowicach o godz. 9.00, w  Minczewie o godz. 900, w Bujakach o 1100  ,w kościele s. Benedyktynek o godz. 9.00
  4. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu taca przeznaczona jest na KUL i uczelnie katolickie.
  5. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia  po mszy św. o 1200 będzie adoracja dzieci przy żłóbku.  Zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców.
  6. Zachęcamy do nabywania świec wigilijnych Caritas. W zakrystii mamy jeszcze poświęcone opłatki .
  7. Przy wyjściu do nabycia jest  Tygodnik Niedziela.