2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

31 grudnia, 2023
 1. W poniedziałek 1 stycznia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. w kościołach w Drohiczynie tak, jak w każdą niedzielę. W kaplicach: w Chutkowicach i Minczewie o godz. 9.00, w Bujakach o 11.00 . Jest to Dzień Modlitw o pokój.
 2. Msza św. Trydencka będzie sprawowana w przyszłą  niedzielę 7 stycznia w k. pofranciszkańskim o godz. 15.00
 3. W tym tygodniu wypada: I czwartek miesiąca, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Od godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu. W I piątek  miesiąca czcimy Najśw. Serce  Pana Jezusa. Do chorych z komunią św. udamy się od godz. 9.00. Nabożeństwo w Minczewie o godz. 15.00 .W I sobotę miesiąca 6 stycznia nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i różaniec fatimski wyjątkowo o godz. 17.00 w katedrze.
 4. W sobotę  6.01. uroczystość Objawienia Pańskiego, taca przeznaczona na misje. Porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę. W tym dniu święcimy kadzidło i kredę do oznaczenia naszych domów. W  zestawie z kredą i kadzidłem umieszczony będzie również węgielek, na który wysypujemy kadzidło, aby napełniło wonnością nasze domy. Ofiary składane przy okazji kredy będą przeznaczone na remont kaplicy loretańskiej.  Po Mszy św. o godz. 12.00  odbędzie się orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy z katedry i będzie miał trzy przystanki: na schodach katedry, przy ołtarzu papieskim i w amfiteatrze w parku, a następnie  dotrze do Ośrodka Kultury, gdzie Mędrcy  pokłonią się Dziecięciu Jezus.  Po zakończeniu pochodu otrzymamy  ciepły poczęstunek, dzięki życzliwości restauracji Zamkowa. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału  w Orszaku.
 5. Muzeum diecezjalne zaprasza do odwiedzenia RUCHOMEJ  SZOPKI . Szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi dzisiaj od 14.30 do 16.00 i jutro 1 stycznia od 10.30 do 12.30 . W pozostałe dni we wtorek, czwartek i piątek muzeum będzie czynne od 10.00 do 16.00.
 6. W najbliższą niedzielę 7.01. przypada święto Chrztu Pańskiego i jednocześnie zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. W naszej polskiej tradycji kolędy śpiewamy do 2 lutego czyli do MB Gromnicznej.
 7. Zapraszamy chórzystów , koło Caritas i zelatorki  Kół Żywego Różańca  na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w niedzielę 7 stycznia o godz. 19.00 w sali na plebanii.
 8. Porządek kolędy w tym tygodniu

  Wtorek 2 stycznia ; godz. 9.00 Sytki – 2 księży
  godz. 1500 – bloki ul. Warszawska – 3 księży

  Środa 3 stycznia od godz. 9.00:  Kłyzówka – 1 ksiądz  i Chrołowice- 1 ksiądz, od godz. 1500 ul. Wielkiego Księcia Witolda z obu stron – 2 księży i  ul. Monterska, a następnie ul. Wojska Polskiego- 1 ksiądz

  Czwartek 4 stycznia: od godz. 9.00 Sieniewice -2 księży; od godz. 15.00 Osiedle przy Ul. ks. Biskupa Władysława Jędruszuka -2 księży i ul. Hołdu Pruskiego, od godz. 16.30 ul. Farna i ul Kościelna  – 1 ksiądz

  Poniedziałek 8 stycznia: od godz. 9.00 Zajęczniki 2 księży, od godz. 15.00 ul. ks. Biskupa Zygmunta Łozińskiego, Różyckiego, Bohaterów Września, Jana Pawła II, Romanowicza – 3 księży

  Osoby, które pragną złożyć ofiarę na  utrzymanie parafii tzw. składkę parafialną  przekazują podpisaną kopertę z ofiarą. Można też złożyć składkę na fundusz cmentarny, z którego będziemy wykładać kostką brukową kolejne alejki cmentarne. Ponieważ ceny utrzymania rosną zwracamy się z prośbą o składkę parafialną na kościół w wysokości 180 zł i składkę na fundusz cmentarny 70 zł.