07 listopada, 2021

32 Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, które będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego.
 2. Dzisiaj o godz. 14.00  na cmentarzu różaniec za zmarłych, a o godz. 15.00 Msza Trydencka
 3. Jutro w poniedziałek 8 listopada Msza św. o godz. 18.00 w k. ss. Benedyktynek i ostatnia procesja różańcowa na cmentarz. Ofiary, które złożymy na tacę w poniedziałek będą przeznaczone Siostrom Benedyktynkom na pokrycie kosztów energii.
 4. We wtorek 9.11. święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 5. W czwartek  11 Listopada 103 rocznica odzyskania przez Polskę  Niepodległości, w tym dniu módlmy się o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny. Msze św. o godz. 7.00 w k. pofr., o godz. 10.00 i 18.00 w katedrze . Po Mszy św. w int. Ojczyzny o godz. 10.00 złożenie kwiatów przy pomniku na Górze Zamkowej.
 6. W sobotę 13 listopada dzień modlitwy za zmarłe siostry zakonne i braci zakonnych, pracujacych lub związanych z naszą diecezją. Msza św. w katedrze będzie sprawowana pod przewodnictwem Ks. Bpa Piotra Sawczuka o godz. 11.30
 7. Dzisiaj katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych na Mszy św. o godz. 12.00
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. 10.00 wystawienie i krótka adoracja Najśw. Sakramentu bez procesji,  natomiast  na Mszy św. o godz. 12.00 katecheza dla młodzieży z klasy VI i VII , przygotowującej się do bierzmowania.
 9. W przyszłą niedzielę obchodzony będzie XIII DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM pod hasłem: Solidarni z Libanem. Ofiary, które złożymy do puszek będą przeznaczone na pomoc libańczykom.
 10. Jeszcze raz prosimy o segregowanie śmieci na cmentarzu.   Wszystkie rzeczy sztuczne: znicze, wkłady, wieńce, szarfy, folie i donice po kwiatach umieszczamy w kontenerach, natomiast rzeczy organiczne: ziemię z donic, naturalne kwiaty bez folii, wieńce z naturalnego świerku bez drutu, trawę, liście i krzewy zostawiamy obok. 
 11. Zachęcamy do nabywania Tygodnika Niedziela i Kalendarzy na rok 2022 wydanych przez nasze Wyższe Seminarium Duchowne, jako cegiełka na jego utrzymanie. Cena kalendarza to 6 zł.
 12. Bóg zapłać za ofiary indywidualne: na fundusz cmentarny: 100 zł i 50 zł,