31 października, 2021

31 Niedziela Zwykła

 1. Jutro 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00w kościele pofranciszkańskim. Pozostałe Msze św., z racji na tytuł kościoła i uroczystość odpustową,  będą odprawiane  w kościele sióstr Benedyktynek tj. : o godz. 800, 1000, 1130 i 1800. Taca z kościoła SS. Benedyktynek jest przeznaczona na prace budowlane w klasztorze Sióstr. Natomiast ofiary składane do puszek po Mszach św.  i na cmentarzu będą przeznaczone na fundusz cmentarny tzn. wykonanie nowych alejek i wywóz śmieci. Po Mszy św. o godz. 1130wyruszy procesja na cmentarz grzebalny, którą poprowadzi ks. Bp Piotr Sawczuk. 
 2. Po zakończeniu procesji księża będą święcić nowe pomniki. Prosimy podchodzić i podprowadzić we właściwe miejsce. 
 3. Na cmentarzu parafialnym w tym roku zostały wykonane nowe alejki, a także zamontowano poręcze przy schodach. Zwracamy się z prośbą do tych osób, które mają groby rodzinne na naszym cmentarzu, a mieszkają poza parafią, o wsparcie ofiarą naszej inwestycji. Składka roczna na fundusz cmentarny wynosi 50 zł. Bóg zapłać za zrozumienie.
 4. We wtorek 2 listopada, w Dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze św. będą sprawowane o 700 w kościele pofranciszkańskim, o 1000  – w katedrze. Następnie procesja za zmarłych wyruszy dokoła Katedry, natomiast o godz. 18.00 u  Msza św. będzie sprawowana w kościele ss. Benedyktynek. 
 5. Dzień Zaduszny rozpoczniemy także modlitewną oktawę za naszych zmarłych. Codziennie (oprócz niedzieli) msza św. o godz. 18.00 będzie sprawowana w k. ss. Benedyktynek i potem odbędzie się procesja różańcowa na cmentarz. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za jednego zmarłego. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej i odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” w intencji Ojca świętego. W niedzielę różaniec na cmentarzu o godz. 1500
 6. Przez cały listopad przed Mszą św. wieczorną będziemy modlić się za zamarłych polecanych na kartkach wypominkowych, a w ciągu roku w ostatnią niedzielę miesiąca będzie Msza św. i różaniec za polecanych na tzw. kartkach wypominkowych. 
 7. W tym tygodniu wypada: 
  a/  I czwartek miesiąca, modlimy się o powołania do służby w Kościele. Adoracja Najśw. Sakram. w kościele  ss. Benedyktynek od godz. 17.00
  b/ I piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 9.00 . Msza św. w kaplicy w Minczewie o godz. 15.00
  c/ I sobotę miesiąca –  różaniec fatimski wynagradzający w k. pofranciszkańskim o godz. 7.30
 8. Ofiary, które złożymy w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego.
 9. Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych będzie w przyszłą niedzielę 7 listopada na Mszy św. o godz. 12.00
 10. Organizujemy w środę 3 listopada akcję „Liść Dębu”, czyli zamiatanie liści przy katedrze. Wszystkich chętnych zapraszamy na godz.  14.30 do pracy. i na pizzę hawajską na plebanię.
 11. Można nabyć znicze Caritas po 8 zł. Środki ze sprzedaży będą służyły najbardziej potrzebującym. 
 12. Kartki na wypominki tegoroczne są wyłożone na ławkach i stolikach. Bardzo prosimy o staranne i czytelne wpisanie imion, aby uniknąć przekręcenia przy czytaniu.
 13. Prosimy o segregowanie śmieci na cmentarzu.   Wszystkie rzeczy sztuczne: znicze, wkłady, wieńce, szarfy, folie i donice po kwiatach umieszczamy w kontenerach, natomiast rzeczy organiczne: ziemię z donic, naturalne kwiaty bez folii, wieńce z naturalnego świerku bez drutu, trawę, liście i krzewy zostawiamy obok. 
 14. Zachęcamy do nabywania Tygodnika Niedziela i Kalendarzy na rok 2022 wydanych przez nasze Wyższe Seminarium Duchowne, jako cegiełka na jego utrzymanie. Cena kalendarza to 6 zł
 15. Bóg zapłać za ofiary indywidualne: na fundusz cmentarny: 100 zł i 50 zł