NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

19 maja, 2024
 1. Dziś za odmówienie hymnu ,,O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. W naszej parafii uroczystość I Komunii św. dzieci klasy III
 2. Jutro Uroczystość Najświętszej MP -Matki Kościołagłównej Patronki naszej Diecezji, drugi dzień Zielonych Świąt.  Msze św. o 7.00 w kościele pofr. , o godz. 10.00 i 18.00 w katedrze;   o 900 – Chutkowice ; 15.00 – Minczewo i 1500 –  Bujaki.
 3. W środę próba dzieci, które będą miały rocznicę I komunii św. Zapraszamy na godz. 18.30 , a w piątek o godz. 17.30 spowiedź
 4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 5. W piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
 6. W sobotę 25 maja Diecezjalny Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłanów. W katedrze Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Piotra o godz. 11.45
 7. Nabożeństwo 40 – godzinne w naszej parafii przenosimy na odpust św. Antoniego: 12 i 13 czerwca.
 8. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w naszej katedrze odpust. Porządek Mszy św. jest następujący: o godz. 8.00 w k. ss benedyktynek, pozostałe Msze św.  z racji na odpust będą sprawowane w katedrze. Nie będzie Mszy św. w k. pofranciszkańskim i kaplicach. O godz. 12.00 suma odpustowa, podczas której kazanie wygłosi ks. Henryk Polak. Po Mszy św. o godz. 12.00   procesja eucharystyczna
 9. Rocznica I Komunii św. w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.
 10. Przypominamy tym wszystkim, którzy jeszcze nie przystąpili do spowiedzi i komunii św. wielkanocnej, że w najbliższym czasie powinni to uczynić. Czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej upływa  w uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 11. Zapowiedzi przedślubne. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Łukasz Drabiuk, kawaler z parafii MB Bolesnej w Hornowie i Paulina Kazimierczuk, panna z parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza; Paweł Kaliszuk kawaler z parafii tutejszej i Karolina Czarkowska panna z parafii Ostrożany, zapowiedź druga; kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, niech powiadomi kancelarię parafialną.