7 NIEDZIELA WIELKANOCNA 2024

12 maja, 2024

WNIEBOWSTĄPIENIE

  1. Dziś Ur. Wniebowstąpienia Pana Jezusa, w przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.  Na Mszy św. o godz. 10.00 I Komunia św. dzieci kl. III. W głównych ławkach pierwszeństwo w zasiadaniu mają dzieci, ich rodzice i chrzestni.
  2. Sprzątanie katedry we wtorek 14 maja od godz. 16.30,  spowiedź dzieci i ich rodzin w piątek 17 maja o godz. 16.00 i po spowiedzi próba generalna przed I komunią św.
  3. W czwartek 16 maja przypada  święto św. Andrzeja Boboli męczennika, patrona Polski . W katedrze o godz. 17.00 będzie wystawienie relikwii sw. Andrzeja Boboli, o godz. 18.00 Msza św. , po Eucharystii Litania do św. męczennika.
  4. Poświecenie pól w Bujakach w czwartek 16 maja o godz. 15.00
  5. W sobotę 18 maja przypada 104 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. do katedry. Po Mszy św. udamy się z procesją różańcową pod kopiec papieski przy naszej szkole. Będziemy modlić się w intencji powołań. Możemy tę rocznicę zaakcentować w naszych domach poprzez wywieszenie flagi papieskiej.
  6. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Prosimy następujące grupy o udekorowanie ołtarzy: I ołtarz, przy skrzyżowaniu Placu Kościuszki i ul. Mickiewicza rodzice bierzmowanych, II ołtarz przy kapliczce sw. Jana Nepomucena – Rycerze Drohiccy, III ołtarz w parku miejskim, przy amfiteatrze – rodzice dzieci pierwszokomunijnych, IV ołtarz przy katedrze na ołtarzu papieskim –  pracownicy Pomocy Społecznej
  7. Zapowiedzi przedślubne. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Paweł Kaliszuk kawaler z parafii tutejszej i Karolina Czarkowska panna z parafii Ostrożany, zapowiedź pierwsza; kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, niech powiadomi kancelarię parafialną.