PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY  2024

01 kwietnia, 2024
 1. Dzisiaj w drugi dzień świąteczny modlimy się w intencji uczelni katolickich, szczególnie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Ofiary są przeznaczone na utrzymanie KUL.
 2. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie obchodów Wielkiego Tygodnia: wszystkim osobom, które przygotowały dekoracje: p. Bożenie Rendzie, Małgorzacie Kowalczyk, Janowi Zajkowskiemu, dziękujemy p. Dzierżanowskim za ofiarowanie kwiatów,  służbie liturgicznej: ks. wikariuszowi Łukaszowi Suszko, lektorom, ministrantom, paniom i dziewczętom, które animowały śpiew, S. organistce Małgorzacie i chórowi katedralnemu, Rycerzom Drohickim, osobom biorącym udział w procesji rezurekcyjnej, dzieciom pierwszokomunijnym, osobom służącym do chorągwi i feretronów, strażakom OSP.
 3. Trwa Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego. Z tej racji w piątek post nie obowiązuje. Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia. Odpust w Minczewie o godz. 1200.W pozostałych kaplicach: Chutkowice 800 i Bujaki godz. 1100.
  Taca przeznaczona jest na cele charytatywne, cele miłosierdzia.
 4. W tym tygodniu:
  – w środę katecheza o św. Józefie, po Mszy św. wieczornej spotkanie w sali na plebanii,
  – I czwartek miesiąca, wystawienie Najśw. Sakramentu od godz. 17.00; o godz. 17.30  różaniec  w intencji powołań poprowadzi Młodzieżowe Koło Różańcowe;
  – I piątek miesiąca, do chorych z komunią św. udamy się od godz. 9.00
  – I sobota miesiąca, różaniec fatimski o godz. 7.30 w k. pfranciszkańskim
 5. W Niedzielę Miłosierdzia o godz. 15.00 w katedrze wystawienie Najśw. Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego. Adoracja będzie do godz. do 16.00.
 6. Msza św. trydencka w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w k. pofranciszkańskim,