26 Niedziela Zwykła

01 października, 2023
  1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas.
  2. Msza św. w intencji III Zakonu Franciszkańskiego w środę na Mszy św. o godz. 18.00 , a po Mszy św. spotkanie formacyjne w sali na plebanii
  3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: 4.10. wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, 5.10. wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, 7.10. wspomnienie NMP Różańcowej.
  4. Nasza parafia organizuje  nabożeństwo adoracyjne Najświętszego Sakramentu połączone z rozważeniami Męki Pańskiej na podstawie wizji Luizy Piccaretty, włoskiej mistyczki, służebnicy Bożej. Trwa ono 24 godziny, w czasie których rozważa się teksty o męce Pańskiej, a w pozostałym czasie jest cisza bądź odmawia się modlitwy przebłagalne. Rozpocznie się w pierwszy piątek miesiąca 6 października Mszą św. o godz. 17.30, a zakończy się w pierwszą sobotę 7 października  Mszą św. o godz. 17.30 . Szczegółowy program na plakacie ogłoszeń. Zapraszamy do czuwania modlitewnego, w którym będą brały również osoby z dekanatu drohiczyńskiego.
  5. W tym tygodniu wypada: I czwartek miesiąca, adoracja Najśw. sakram. od godz. 16.30; I piątek miesiąca – czcimy  Najśw. Serca Pana Jezusa, od godz. 9.00 udajemy się do chorych. W kaplicy w Minczewie Msza św. o godz. 15.00. O spowiedzi w pierwsze piątki przypominamy dzieciom, które były u pierwszej komunii św. i kandydatom do bierzmowania. Różaniec fatimski w pierwszą sobotę miesiąca z racji na czuwanie modlitewne będzie w katedrze o godz. 7.15
  6. Spotkanie ministrantów i kandydatów z ks. Łukaszem będzie w przyszłą sobotę o godz. 11.00
  7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy VI i VII będzie w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00
  8. W przyszłą niedzielę 8 października po mszy św. o godz. 1000 ostatnia procesja eucharystyczna w tym roku. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa.  
  9. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe są odprawiane następująco: w niedziele i święta w Katedrze po sumie i o godz. 17.30 – przed mszą św. wieczorną. W dni powszednie msza św. o godz. 17.30, o 18.00 różaniec dla wszystkich. Dzieci przychodzą na różaniec we wtorki do  k. pofranciszkańskiego i w czwartki do katedry. Młodzież do bierzmowana w środy i piątki  do  katedry.
  10. Zachęcamy do nabywania Tygodnika Niedziela