Katechezy o św. Józefie w Drohiczynie

26 września, 2023

W najbliższy czwartek 28 września 2023 r. o godz. 18.45 rozpoczynamy cykl katechez dla wszystkich o świętym Józefie. Będą się one odbywały zawsze w ostatni czwartek miesiąca na plebanii w Drohiczynie (ul. Kościelna 10a, Drohiczyn) po wieczornym nabożeństwie (ok. 18.45). Katechezy prowadzi ks. dr Rafał Pokrywiński, wykładowca UKSW w Warszawie. Przez ostatnie lata odbywały się katechezy o NMP (mariologiczne), które w sposób systematyczny przybliżały naukę o Matce Bożej na szerokim tle katechetycznym. Od tego roku rozpocznie się seria katechez o św. Józefie (józefologicznych), które w podobny sposób będą przybliżały treści o świętym Józefie, drugim po Matce Bożej świętym Kościoła katolickiego. Szczególnie do uczestnictwa zachęcamy mężczyzn, ponieważ postać św. Józefa doskonale wprowadza do teologii mężczyzny, a w związku z tym również kobiety i rodziny. Oprócz systematycznej nauki o św. Józefie będzie pojawiało się dużo treści o Bogu, Chrystusie, Maryi, człowieku i ludzkiej duszy, Pisma świętego, Tradycji Kościoła, a ponadto aktualne zagadnienia.   

Najbliższa katecheza 28 września 2023 r. godz. 18.45, miejsce: plebania w Drohiczynie