19 Niedziela Zwykła

13 sierpnia, 2023
  1. W poniedziałek 14 sierpnia w liturgii wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego, prezbitera i męczennika
  2. We wtorek – 15 sierpnia, ur. Wniebowzięcia NMP. Tytuł kościoła pofranciszkańskiego – odpust. Msze św.: w kościele s. Benedyktynek o godz. 800 w kościele pofr.: 830, 1000, 1200 – suma odpustowa. i  Msza św. o godz. 1900  . O godz. 11.30 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i różaniec. W tym dniu nie ma Mszy św. w katedrze. W to święto przynosimy wiązanki kwiatów i ziół. Piękno naszych wiązanek ma przypominać nam piękno Matki Najświętszej i Jej wniebowzięcie. Jest to także 103 rocznica Cudu nad Wisłą – w naszych modlitwach pamiętajmy o naszej Ojczyźnie i poległych w jej obronie. W tym dniu będziemy mogli naszymi ofiarami do puszek wesprzeć nasze siostry Benedyktynki, które prowadzą prace budowlane w klasztorze. Bóg zapłać za dobroć serca 
  3. Decyzją ks. Biskupa Piotra nasz ks. wikariusz Arkadiusz Szmurło z dniem 26 sierpnia zostaje przeniesiony do parafii w Ciechanowcu. Za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji ks. Arkadiusza, a także wypowiemy słowa podziękowania za Jego trzyletnią posługę w naszej parafii. Nowy ks. wikariusz Łukasz Suszko przybedzie do naszej parafii w niedzielę 27 sierpnia. 
  4. Za dwa tygodnie, w niedzielę 27 sierpnia w kaplicy w Bujakach odpust M B Częstochowskiej. Msza św. o godz. 12.00
  5. W niedzielę 27 sierpnia  będziemy przeżywali dożynki parafialne. Msza św. dożynkowa będzie sprawowana o godz. 10.00 . Prosimy wieś Runice o przygotowanie wieńca dożynkowego. 
  6. Zachęcamy do czytania tygodnika Niedziela.