17 Niedziela Zwykła

30 lipca, 2023
 1. Za chwilę odmówimy modlitwę i pobłogosławimy pojazdy mechaniczne. Ofiary składane przy poświęceniu są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy. 
 2. Zbliża się czas wyruszenia 33 Drohiczyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. W kancelarii można się zapisać do Grupy Katedralnej. Pielgrzymi z Drohiczyna wyruszają 1 sierpnia po Mszy św. w Katedrze o godz. 7.00. a docierają na Jasną Górę 13 sierpnia o godz. 9.45. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych „rekolekcjach w drodze”, a jeśli kto nie może podjąć się tego wysiłku, może uczestniczyć, wzorem lat ubiegłych jako pielgrzym duchowy. Pielgrzymi Duchowi zapisują w kancelarii lub zakrystii swoją intencję, którą przekażemy pątnikom, aby zanieśli ją na Jasną Górę. 
 3. Msza św. 1 sierpnia będzie sprawowana w katedrze, nie będzie Mszy św. w kościele pofranciszkańskim.
 4. Tradycyjnie prosimy mieszkańców Wólki Zamkowej i Tonkiel o przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów. 
 5. W tym tygodniu wypada: 
  • I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne, adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00, do chorych, których zazwyczaj odwiedza ks Arkadiusz od godz. 9.00 uda się ks proboszcz; 
  • I piątek miesiąca – do chorych uda się także ks. proboszcz od godz. 9.00, nabożeństwo w kaplicy w Minczewie o godz. 15.00; 
  • I sobota miesiąca – różaniec fatimski w k. pofranciszkańskim o godz. 7.30,
 6. W przyszłą niedzielę święto Przemienienia Pańskiego. 
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych
 8. Tradycyjnie już sierpień przeżywany jest przez Kościół w Polsce jako miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia w tym czasie całkowitej abstynencji od alkoholu.
 9. 1 sierpnia w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego pomódlmy się za poległych w obronie Ojczyzny.
 10. Zapraszamy do czytania tygodnika NIEDZIELA