Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

04 czerwca, 2023
  1. Dziś przeżywamy główny odpust w naszej parafii z racji tytułu Katedry – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dziękujemy ks. kan. Mirosławowi Łaziukowi  za  przyjęcie zaproszenia na nasz odpust parafialny. Dziś też kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  2. Jutro 5 czerwca przypada 32 rocznica utworzenia przez Jana Pawła II Diecezji Drohiczyńskiej
  3. Zapraszamy na spotkanie formacyjne III Zakonu Franciszkańskiego we wtorek 6 czerwca. O godz. 17.20 modlitwa różańcowa, o godz 18.00 Msza św. i spotkanie na plebanii
  4. W czwartek 8.06.  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. 800– s. Benedyktynki, w kościele pofranciszkańskim o godz. 830, w katedrze 1000 – (procesja), i o 1800. Zachęcamy do licznego udziału w Procesji Eucharystycznej, szczególnie dzieci i młodzież. W tym roku trasa procesji będzie przebiegała następująco: ul. Kościelną i ul. Ciechanowiecką do kapliczki św. Jana: I ołtarz, przy kapliczce św. Jana – przygotowuje: Apostolat Maryjny i III Zakon Franciszkański, II ołtarz przy Domu Kultury – przygotowują: pracownicy Urzędu Miasta, III ołtarz w parku miejskim, przy amfiteatrze – przygotowują: rodzice dzieci pierwszokomunijnych, IV ołtarz przy katedrze na ołtarzu papieskim – przygotowują: Nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej.
  5. W oktawie Bożego Ciała po Mszach św. Nieszpory Eucharystyczne i procesja. W niedzielę 11 czerwca procesja po mszy św. o godz. 1000, a Nieszpory odśpiewamy o godz. 1730.
  6. W sobotę 10 czerwca mija 24 rocznica Wizyty Apostolskiej Ojca Świętego Jana Pawła II. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00, która będzie sprawowana na placu przykatedralnym w Drohiczynie, przy replice ołtarza papieskiego. Zachęcamy, aby nasze domy przyozdobić flagami papieskimi.
  7. W dniach 26 czerwca – 2 lipca organizujemy dla dzieci półkolonie parafialne. Zapisy u ks. proboszcza
  8. Spotkanie ministrantów przed uroczystością Bożego Ciała w środę o godz. 17.00
  9. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej Parafii O. Andrzeja Romanowskiego, asystenta Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, który przybliży nam postać bł. Anieli Salawy
  10.  Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę, które są przeznaczone na pokrycie kosztów zmiany dachu na plebanii.
  11. Zapowiedzi przedślubne. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Daniel Marek Wereda, kawaler z par. Miłosierdzia Bożego w Siedlcach i Wioletta Magdalena Mantur, panna z parafii tutejszej, zapowiedź druga. Witold Tołpa kawaler z parafii św. Jana Pawła II   w diecezji Roterdam w Holandii i Agata Krasowska panna z parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, niech powiadomi kancelarię parafialną.