PIELGRZYMKA DO KODNIA  DZIECI  KOMUNIJNYCH

02 czerwca, 2023

We wtorek 30 maja 2023 r. dzieci komunijne z parafii drohiczyńskiej wraz z rodzicami, s. Anną i ks. proboszczem Wiesławem Niemyjskim, udały się na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, Królowej Podlasia i Matki Jedności w Kodniu.

Był piękny słoneczny dzień. W Kodniu dzieci w strojach komunijnych uczestniczyły we Mszy św., którą poprzedziła opowieść o. kustosza o historii obrazu Matki Bożej. Następnie cała nasza grupa udała się z p. przewodnik na kalwarię kodeńską, gdzie mogliśmy się dowiedzieć o historii rodu Sapiehów. Zanim udaliśmy się na obiad, był jeszcze czas na obejrzenie muzeum misyjnego OO. Oblatów i zrobienie zakupów. Po obiedzie, w powrotnej drodze nawiedziliśmy jeszcze sanktuarium Męczenników Podlaskich w Pratulinie.