26 grudnia, 2021

Niedziela Świętej Rodziny

 1. Dzisiaj obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Modlimy się o świętość Małżeństw i Rodzin.
 2. W czwartek 30 grudnia katecheza maryjna w sali na plebanii o godz. 19.00
 3. W piątek 31 grudnia zakończenie roku cywilnego. O godz. 18.00 będzie Msza św. i nabożeństwo dziękczynne z hymnem Ciebie Boga wysławiamy. W tym dniu ks. Biskup Piotr udzielił dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych.
 4. 1 stycznia w oktawie Narodzenia Pańskiego obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. w kościołach w Drohiczynie tak, jak w każdą niedzielę. W kaplicach: w Chutkowicach i Minczewie o 9.00, w Bujakach o 11.00 . Jest to Dzień Modlitw o pokój i I sobota  miesiąca, nabożeństwo do Niepokalanego. Serca MNP w katedrze o godz. 17.00. 
 5. Msza św. Trydencka będzie sprawowana w przyszłą  niedzielę 2 stycznia w k. pofranciszkańskim o godz. 15.00
 6. Jeszcze raz z całego serca dziękujemy za przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowej w naszych kościołach oraz oprawy liturgicznej podczas Pasterki. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych,  p. Bożenie, p Elżbiecie, p. Małgorzacie, p. Annie  p. Janowi , p. Robertowi, służbie liturgicznej , S. Organistce Małgorzacie,  chórowi katedralnemu,
 7. Od wtorku rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie Rodzin, zwane Kolędą. Te odwiedziny są po to, by modlić się z wraz z domownikami, pobłogosławić dom, spotkać się, i porozmawiać o życiu religijnym. Na stole niech będzie krzyż, woda święcona, świece, Pismo Święte, zeszyty z religii i indeksy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Wizyta duszpasterska będzie zaczynała się od godz. 900, a po południu o 1500. Uprzejmie prosimy o dowiezienie księży. Osoby, które pragną złożyć ofiarę na  utrzymanie parafii tzw. składkę parafialną  przekazują podpisaną kopertę z ofiarą.  Można też złożyć składkę na fundusz cmentarny, z którego będziemy wykładać kostką brukową kolejne alejki cmentarne. Ponieważ ceny utrzymania rosną zwracamy się z prośbą o składkę parafialną na kościół w wysokości 160 zł i składkę na fundusz cmentarny 60 zł. Przy tej okazji ośmielamy się prosić o stypendium Mszalne w wysokości 60 zł.

  Osoby, które ze względów zdrowotnych chciałyby odłożyć wizytę duszpasterską na dogodniejszy czas,  niech uprzedzą swoich sąsiadów, ponieważ jest taki piękny zwyczaj, że odprowadzamy księdza do sąsiada.
 8. Porządek kolędy
  wtorek 28.12.godz. 900 Chutkowice- 2 księży i Chrołowice
  środa 29.12.godz. 900Sady 2 księży, 
  czwartek 30.12.godz. 900 – Runice i Kłyzówka