34 Niedziela Zwykła

21 listopada, 2021

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnią niedzielę roku liturgicznego. Jest to święto patronalne WSD w Drohiczynie, Akcji Katolickiej i KSM.
 2. Jutro 22 listopada wspominamy św. Cecylię dziewicę i męczennicę, patronkę chórów kościelnych. Dziękujemy s. Małgorzacie naszej organistce  i chórowi  za ich służbę  w naszej parafii. 
 3. We wtorek zapraszamy młodzież na godz. 15.00 do pomocy przy grabieniu liści przy katedrze. Wszystkich chętnych zapraszamy następnie na godz. 16.00 na pizzę na plebanię.
 4. We wtorek po wieczornej Mszy św. w k. pofranciszkańskim adoracja Najśw. Sakramentu i różaniec w intencji Ojczyzny.
 5. W czwartek ks. Rafał Pokrywiński zaprasza na Katechezę Maryjną po Mszy św. wieczornej do sali katechetycznej na plebanii
 6. Od kwietnia 2021 r. Caritas  diecezji drohiczyńskiej otworzył w Wyrozębach DOM DZIECKA RAFAEL, w którym przebywa 14 dzieci. Na potrzeby tej instytucji Caritas rozprowadza kalendarze adwentowe dla dzieci,  jako cegiełkę na ten dom dziecka. W środku znajdziemy czekoladki jak i zadanie do wykonania na każdy dzień adwentu, które mają przygotować dzieci do Świąt Bożego Narodzenia. Koszt kalendarza adwentowego to 15 zł.
 7. Kolejny raz Caritas Diecezji Drohiczyńskiej  wraz z naszą parafią organizuje akcję „Od serca”. Dzisiaj we wszystkich kościołach w naszej diecezji rozdawane są papierowe torby, które możemy zabrać do swoich domów i zgodnie z instrukcją wydrukowaną na torbach, wypełnić je artykułami spożywczymi i środkami czystości. Ten dar Od serca przyniesiemy do naszych kościołów w kolejną , I niedzielę Adwentu, aby z otrzymanych produktów przygotować paczki świąteczne dla ludzi chorych, biednych, szczególnie dzieci i rodzin dotkniętych ubóstwem. 
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, który ma nas przygotować do świąt Bożego Narodzenia. Rekolekcje adwentowe odbędą się w naszej parafii: 10,11 i 12 grudnia, a poprowadzi je ks. Łukasz Borzęcki prefekt WSD w Drohiczynie.
 9. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać.
 10. W dniu 23.11.2021 (wtorek) od godz. 13.00 w Przychodni Rodzinnej, przy ul. Warszawskiej 12 w Drohiczynie odbędą się badania USG narządów wewnętrznych oraz Echo Serca. Badania są odpłatne. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń przy plebanii.
 11. Przy wyjściu do nabycia jest  Tygodnik Niedziela. 
 12. Bóg zapłać za ofiary, które wpłynęły w tym tygodniu:   na fundusz cmentarny,100 zł  i 50 zł. Bóg zapłać.