24 października, 2021

30 Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Ofiary, które  złożymy do puszek, będą przeznaczone  na rzecz misji. 
  2. W tym tygodniu we wtorek 26 października spotkanie Akcji Katolickiej, w środę 27 października spotkanie Apostolatu Maryjnego, w czwartek 28 października katecheza maryjna.
  3. W czwartek święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to dzień imienin ks. Bpa Tadeusza Pikusa, Biskupa Seniora Diecezji Drohiczyńskiej.  Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. 
  4. Można nabyć znicze Caritas po 8 zł. Środki ze sprzedaży będą służyły najbardziej potrzebującym. Bardzo serdecznie dziękuję młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas, i siostrze  Annie za rozprowadzanie zniczy po domach.
  5. Kartki na wypominki tegoroczne są wyłożone na ławkach i stolikach. Bardzo prosimy o staranne i czytelne wpisanie imion, aby uniknąć przekręcenia przy czytaniu.
  6. Prosimy o segregowanie śmieci na cmentarzu.   Wszystkie rzeczy sztuczne: znicze, wkłady, wieńce, szarfy, folie i donice po kwiatach umieszczamy w kontenerach, natomiast rzeczy organiczne: ziemię z donic, naturalne kwiaty bez folii, wieńce z naturalnego świerku bez drutu, trawę, liście i krzewy zostawiamy obok. 
  7. Zachęcamy do nabywania Tygodnika Niedziela i Kalendarzy na rok 2022 wydanych przez nasze Wyższe Seminarium Duchowne, jako cegiełka na jego utrzymanie. Cena kalendarza to 6 zł
  8. Bóg zapłać za ofiary indywidualne: na utrzymanie parafii: 100 zł, i 150 zł,  na fundusz cmentarny: 100 zł i 2 ofiary po 50 zł, na remont kaplicy loretańskiej 100 zł