10 października, 2021

28 Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski. Ofiary do puszek są przeznaczone na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą zdolną młodzież z małych miejscowości.
  2. W środę 13 października wspominamy w liturgii bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. Jest to święto patronalne naszych sióstr sercanek. Przy tej okazji dziękujemy za posługę siostry Anny – naszej katechetki i siostry Małgorzaty – naszej organistki. Będziemy się modlili w intencji sióstr w środę na różańcu o godz. 18.00
  3. W czwartek 14.10. Dzień Edukacji Narodowej. Różaniec odmawiany w kościele ofiarujemy w intencji nauczycieli, wychowawców i katechetów. Zapraszamy nauczycieli do wspólnej modlitwy.
  4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 15.10 św. Teresę z Avila, 16.10 św. Jadwigę Śląską – tego dnia przypada 43 rocznica wyboru Jana Pawła II, 
  5. Za tydzień w niedzielę 17.10. będziemy gościli w naszej parafii ks. Dariusza Stańczyka, kapelana Rajdu Katyńskiego i misjonarza z Tobolska na Syberii, który wygłosi do nas Słowo Boże, a po mszach św. będziemy mogli wesprzeć Jego posługę ofiarami do puszek.
  6. W lewej nawie katedry znajduje się obraz przedstawiający św. Antoniego autorstwa Władysława Barwickiego, malarza lubelskiego, namalowany przez niego w 1929 r. Ten obraz, bardzo zniszczony znajdował się na antresoli zakrystii w k. pofranciszkańskim. Obecnie jest po kompleksowej renowacji.
  7. Od dzisiaj można nabyć znicze Caritas po 8 zł. Środki ze sprzedaży będą służyły najbardziej potrzebującym. Bardzo serdecznie dziękuję młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas, za rozprowadzanie dzisiaj zniczy po domach.
  8. Zachęcamy do nabywania Tygodnika Niedziela i albumu o bł. ks. Kardynale Stefanie Wyszyńskim w cenie 35 zł. Album zawiera zdjęcia i przemówienia Prymasa w czasie pobytu w naszej diecezji w Ciechanowcu i Drohiczynie.
  9. Bóg zapłać za ofiary indywidualne: na utrzymanie parafii: 100 zł i  150 zł ; na fundusz cmentarny: 2 ofiary po 50 zł, i 200 zł, na remont kaplicy loretańskiej 200 zł, na obraz św. Antoniego 150 zł.