03 października, 2021

27 Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas.
 2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: 4.10. wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, 5.10. wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, 7.10. wspomnienie NMP Różańcowej, w tym dniu wypada I czwartek miesiąca, od godz. 16.30 adoracja Naj. Sakramentu w int. powołań.
 3. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski. Ofiary do puszek są przeznaczone na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą kształcenie zdolnej młodzieży z małych miejscowości. 
 4. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 1000 ostatnia procesja eucharystyczna w tym roku. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa.  
 5. Za tydzień w niedzielę 10.10 o godz. 12.00 katecheza dla bierzmowanych i ich rodziców
 6. Powrócił z konserwacji obraz przedstawiający św. Antoniego autorstwa Władysława Barwickiego, malarza lubelskiego, namalowany przez niego w 1929 r. Ten obraz, bardzo zniszczony znajdował się na antresoli zakrystii w k. pofranciszkańskim. Malarz obrazu Władysław Barwicki tworzył w Lublinie i okalicach. Dzieła twórcy oprócz Lublina  można zobaczyć także w Ostrowie Lubelskim, jak również w Krośnie i Rozwadowie. Obraz tymczasowo znajduje się w katedrze w lewej nawie. Bóg zapłać za ofiary, które posłużą na sfinansowanie konserwacji tego malowidła.
 7. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe są odprawiane następująco: w niedziele i święta w Katedrze po sumie i o godz. 17.30 – przed mszą św. wieczorną. W dni powszednie msza św. o godz. 17.30, o 18.00 różaniec dla wszystkich. Dzieci przychodzą na różaniec we wtorki do  k. pofranciszkańskiego i w czwartki do katedry. Młodzież bierzmowana w środy i piątki  do  katedry.
 8. Spotkanie formacyjne ministrantów z ks. Arkadiuszem w sobotę 9 października o godz. 16.30
 9. Zachęcamy do nabywania Tygodnika Niedziela i albumu o bł. ks. Kardynale Stefanie Wyszyńskim w cenie 35 zł. Album zawiera zdjęcia i przemówienia Prymasa w czasie pobytu w naszej diecezji w Ciechanowcu i Drohiczynie.
 10. Bóg zapłać za ofiary indywidualne: na utrzymanie parafii: 4 ofiary po 150 zł na fundusz cmentarny: 3 ofiary po 50 zł i 60 zł, na remont kaplicy loretańskiej 100 zł,  1000 zł i 1500 zł.
 11. Zapowiedzi przedślubne. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Dawid Antoni Perlejewski kawaler z parafii tutejszej  i Beata Karaś panna zamieszkała w parafii św. Wawrzyńca w Karczmiskach. Zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, niech powiadomi kancelarię parafialną.