26 września, 2021

26 Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj po Mszach św. w całej Polsce jest liczenie wiernych. Liczymy obecnych  na Mszy św. i przystępujących do komunii św.
 2. W tym tygodniu wypada:  I piątek miesiąca – Nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, od godz. 9.00 udajemy się do chorych. W kaplicy w Minczewie Msza św. o godz. 15.00. O spowiedzi w pierwsze piątki przypominamy dzieciom, które były u pierwszej komunii św W tym tygodniu wypada również  I sobota miesiąca, różaniec fatimski po Mszy św. o godz. 7.00, 
 3. W tym tygodniu wspominamy:27.09. św. Wincentego a Paulo, 28.09. św. Wacława, męczennika,  29 września św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, 1 października św. Teresę od Dzieciątka Jezus, 2 października św. Aniołów Stróżów,
 4. Zmiana tajemnic różańcowych za tydzień po mszy św. o godz. 10.00
 5. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W niedziele i święta w Katedrze po sumie i o godz. 17.30 – przed mszą św. wieczorną. W dni powszednie msza św. o godz. 17.30, o 18.00 różaniec dla wszystkich. Zachęcamy, by nabożeństwo różańcowe organizowano także w kaplicach, a także we wsiach bez kaplic. Różaniec to modlitwa naszych czasów. Dzieci przychodzą na różaniec we wtorki do  k. pofranciszkańskiego i w czwartki do katedry. Młodzież bierzmowana w środy i piątki  do  katedry. Poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych w niedzielę o godz. 12.00
 6. Za tydzień w niedzielę 3.10 o godz. 12.00 katecheza dla dzieci I – komunijnych i ich rodziców
 7. Za tydzień  Msza św. trydencka o godz. 15.00 w k. pofranciszkańskim.
 8. Za tydzień ofiary na tacę przeznaczone są na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas.
 9. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w poniedziałek po wieczornej Mszy św. 
 10. Spotkanie formacyjne ministrantów z ks. Arkadiuszem w sobotę o godz. 16.30
 11. W czwartek 30 września po Mszy św. wieczornej ks. Rafał Pokrywiński zaprasza na katechezę maryjną do sali na plebanii.
 12. Zachęcamy do nabywania Tygodnika Niedziela i albumu o bł. ks. Kardynale Stefanie Wyszyńskim w cenie 35 zł. Album zawiera zdjęcia i przemówienia Prymasa w czasie pobytu w naszej diecezji w Ciechanowcu i Drohiczynie.
 13. Dnia 28 września, we wtorek o godzinie 15.00 na skrzyżowaniach i placach miast i miasteczek spotkają się ludzie, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego  Miłosierdzia. Koronka na ulicach miast świata to coroczne wydarzenie, które w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny Kowalskiej skupia tysiące ludzi na całym świecie. W naszym mieście w tym dniu 28 września (wtorek) zgromadzimy się o godz. 15.00 na placu katedralnym przy ołtarzu papieskim by modlić się koronką do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy.
 14. Bóg zapłać za ofiary indywidualne: na utrzymanie parafii:200 zł, 500 zł, 2 ofiary po 150 zł, na fundusz cmentarny  2 ofiary po 50 zł, na remont kaplicy loretańskiej 2 ofiary po 300 zł, 500 zł, 5000 zł.
 15. Stowarzyszenie Centrum Życia Rodziny wyszło z inicjatywą społeczną, aby przenieść Dzień Ojca na  uroczystość św. Józefa czyli na dzień 19 marca. Za ławkami są listy na których prowadzimy zbiórkę podpisów pod tą inicjatywą. Potrzebny jest pesel.
 16. Na cmentarzu zakończyły się prace budowlane. Została ułożona nawierzchnia z kostki i miejsca parkingowe przy dojeździe do bramy cmentarza. Pamiętamy, że wcześniej leżał tam tzw. bruk. Te prace zostały wykonane dzięki życzliwości Pana Burmistrza i Pana Dyrektora Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej Wojciecha Wietoszko. Dziękujemy pracownikom za solidnie wykonaną pracę. Ponadto zostały zamontowane poręcze przy schodach prowadzących do Mogił Żołnierskich i na tzw. stary cmentarz. Położono również nowe alejki przy mogiłach kapłańskich i sióstr Sercanek. Te prace wykonała firma Pana Zbigniewa Michaluka. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, a  przeznaczone na fundusz cmentarny, z którego finansujemy te prace. Jednocześnie zwracamy się z prosbą do tych rodzin, które zalegają z ofiarami o uregulowanie należności. 
 17. Zapowiedzi przedślubne. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Dawid Antoni Perlejewski kawaler z parafii tutejszej  i Beata Karaś panna zamieszkała w parafii św. Wawrzyńca w Karczmiskach. Zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, niech powiadomi kancelarię parafialną.