06 czerwca, 2021
  1. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Codziennie po Mszy św. wieczornej są śpiewane Nieszpory Eucharystyczne i jest procesja. Dlatego też  w najbliższy wtorek Msza św. wieczorna będzie odprawiana w katedrze. W czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcenie ziół i kwiatów. Ministranci i dziewczynki sypiące kwiatki i noszące poduszeczki otrzymają upominki.
  2. W czwartek 10 czerwca, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała będziemy przeżywali 22 rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Drohiczynie.
    Porządek uroczystości jest następujący:
    – o godz. 17.30 formuje się procesja tzn. koncelebransi, ministranci, dziewczynki sypiące kwiatki, chorągwie, krzyż;
    – godz. 17.45 wyrusza procesja z Najświętszym Sakramentem z katedry do ołtarza papieskiego
    – przy ołtarzu papieskim Nieszpory Eucharystyczne
    – Msza św.
    – na zakończenie Mszy św. pobłogosławienie wianków i ziół
  3. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Młodzież do bierzmowania rozpoczyna w tym dniu nowennę przed bierzmowaniem. Zapraszamy na godz. 18.00
  5. W niedzielę 13.06. odpust w kościele pofranciszkańskim ku czci św. Antoniego. Porządek Mszy św. : 8.30, 10.00, 12.00 – suma, po Mszy św. o 12.00 procesja wokół Placu Kościuszki, i wieczorem Msza św. o 18.00. W tym dniu nie będzie mszy św. w katedrze i kaplicach. Akcja Katolicka będzie rozprowadzała obrazy św. Antoniego jako cegiełki, książkę ,,Usłyszeć szept Podlasia” i miód św. Antoniego, dla dzieci zaś kolorowanki o św. Antonim. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na remont kaplicy loretańskiej. Będą też chlebki św. Antoniego dzięki uprzejmości Piekarni Podlaskiej. W tym dniu w modlitwie pamiętajmy o solenizantach, a szczególnie o ks. Biskupie Antonim.
  6. Ks. Proboszcz bardzo serdecznie dziękuje wszystkim za modlitwę, życzenia i wysiłek włożony w przygotowanie uroczystości srebrnego jubileuszu kapłaństwa.
  7. Zachęcamy do czytania tygodnika Niedziela.
  8. Bóg zapłać za ofiary, które zostały złożone w ostatnim tygodniu: na utrzymanie parafii: 4 x po 150 zł, na fundusz cmentarny: 4 x po 50 zł, na kaplicę loretańską 50 zł i 100 zł
  9. Pozdrawiamy wszystkich turystów i gości, i życzymy miłego pobytu na Podlasiu.