Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

30 maja, 2021
  1. Dziś przeżywamy główny odpust w naszej parafii z racji tytułu Katedry – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dziękujemy ks. Marcinowi Chudzikowi za  przyjęcie zaproszenia na nasz odpust parafialny, poprzedzony czterdziestogodzinnym nabożeństwem eucharystycznym i wygłoszenie Słowa Bożego. Dziś też kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  2. W tym tygodniu wypada:
    – W Uroczystość Bożego Ciała
    – I czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne, adoracja Najśw. Sakr. od godz. 17.00,
    – I piątek miesiąca, do chorych udamy się od godz. 9.00, nabożeństwo w kaplicy w Minczewie o godz. 15.00- I sobota miesiąca, różaniec fatimski po Mszy o godz. 7.00
  3. W czwartek 3.06.  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. 800– s. Benedyktynki, w kościele pofranciszkańskim o godz. 830, w katedrze 1000 – (procesja), i o 1800. Zachęcamy do licznego udziału w Procesji Eucharystycznej szczególnie dzieci i młodzież. W tym roku trasa procesji będzie przebiegała następująco : I ołtarz, skrzyżowanie przy ul. Ciechanowieckiej z ul. Jagiellończyka- Strażacy z OSP, II ołtarz w parku miejskim przy amfiteatrze – rodzice dzieci pierwszokomunijnych, III ołtarz przy pomniku Armii Krajowej – Apostolat Maryjny i III Zakon Franciszkański, IV ołtarz przy katedrze na ołtarzu papieskim – rodzice bierzmowanych.

W oktawie Bożego Ciała po Mszach św. Nieszpory Eucharystyczne i procesja. W niedzielę procesja po mszy św. o godz. 1000, a Nieszpory odśpiewamy o godz. 1730.  W uroczystość Bożego Ciała ofiary, które złożymy do puszek będą przeznaczone dla chorego Mikołaja z Białegostoku, który cierpi na SMA rdzeniowy zanik mięśni.
  4. Msza św. trydencka w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w k. pofranciszkańskim.
  5. KSM zaprasza młodzież i dzieci na obozy wakacyjne. Plakat jest umieszczony w gablocie ogłoszeń przy katedrze.
  6. Bóg zapłać za ofiary, które zostały złożone w ostatnim tygodniu: na utrzymanie parafii: 100 zł, na fundusz cmentarny: 50 zł, na kaplicę loretańską 50 zł,
  7. Zapowiedzi przedślubne. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Katarzyna Udzielak panna z parafii tutejszej i Marek Gredel z parafii tutejszej, zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, niech powiadomi kancelarię parafialną