1 Niedziela Wielkiego Postu

21 lutego, 2021

21 lutego 2021 r.

1. Droga Krzyżowa dla dzieci we wtorki o 1630 w kościele pofranciszkańskim; dla młodzieży i dorosłych w piątki o 1800 w Katedrze. Msza św. w piątki o godz. 1730. W piątek po Drodze Krzyżowej egzamin z bierzmowania zdają uczniowie klasy VIII i VII
  2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  3. Czas Wielkiego Postu jest czasem wyrzeczeń i dobrych postanowień. W tym okresie prowadzone są różne akcje charytatywne i pomocowe. Dzieci otrzymają Skarbonki Jałmużny Wielkopostnej,
  4. Baranki Wielkanocne Caritas są do nabycia w cenie 5 zł
  5. Już teraz zachęcamy dzieci i młodzież szkolną do wykonania pięknych palm na procesję Niedzieli Palmowej.
  6. Katecheza maryjna w czwartek 25.02. o godz. 19.00 w sali na plebanii.
  7. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w piątek 26.02. o godz. 19.00 w sali na plebanii
  8. Za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu będą zbierane do puszek ofiary na rzecz pomocy misjom w Afryce, i modlić się będziemy za prześladowanych chrześcijan.
  9. Chcemy zakupić do katedry świeczniki barokowe, które będą stały przy tabernakulum, podobne do tych, które są w kościele pofranciszkańskim. Osoby, które chciałyby złożyć ofiarę na ten cel, mogą zgłosić się do ks. proboszcza, albo wpłacić dowolną kwotę na konto parafii. Bóg zapłać
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodnika Niedziela.
  11. Bóg zapłać za ofiary, które zostały złożone w ostatnim tygodniu: na utrzymanie parafii: 100 zł i 150 zł, na fundusz cmentarny 50 zł.
  12. Caritas naszej diecezji zwraca się z prośbą o przekazywanie odpisu 1% podatku (KRS 0000442509) na rzecz wsparcia działań statutowych Caritas Drohiczyn. Jest to ogromna pomoc, dzięki której jest możliwe podejmowanie nowych działań i docieranie do coraz to większej grupy potrzebujących. W naszej diecezji od 21 lat Caritas jest z najbiedniejszymi, chorymi i niepełnosprawnymi, wśród których największą grupę stanowią dzieci. Przekazanie 1% odpisu podatkowego, przyczyni się do kontynuowania licznych działań, oraz pozwoli podjąć nowe wyzwania służące dzieciom, niepełnosprawnym, chorym i w podeszłym wieku.