25 stycznia, 2021

24 stycznia 2021 r.

1. Przeżywamy „Dzień solidarności z Chorwacją” , która doznała zniszczeń po trzęsieniu ziemi. Bóg zapłać za ofiary do puszek, które są przeznaczone na wsparcie poszkodowanych.
  2. Ks. Rafał Pokrywiński zaprasza na katechezę maryjną dla dorosłych, która będzie katedrze w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00
  3. Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Pasjonatów Historii Ziemi Podlaskiej ,,Grupa Wschód”, nasza parafia ma możliwość pokazania wystawy plenerowej pt. ,,Kapelani Wojska Polskiego w Katyniu”. Otwarcie wystawy nastąpi dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 przy naszej katedrze. Ekspozycja będzie udostępniona do oglądania od dzisiaj do soboty 30 stycznia. Wystawa ukazuje kapelanów Wojska Polskiego zamordowanych w Katyniu, Ostaszkowie i Miednoje, pośród których znalazł się ks. podpułkownik Antoni Aleksandrowicz, kapłan diecezji pińskiej. Jego nazwisko widnieje również na tablicy pamiątkowej, poświęconej kapłanom, którzy zginęli w czasie II wojny światowej z diecezji pińskiej, umieszczonej w naszej katedrze. Zachęcamy do zapoznania się z ekspozycją.
  4. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ubezpieczenie obu naszych kościołów i cmentarza.
  5. Przy wyjściu do nabycia tyg. Niedziela.
  6. Bóg zapłać za ofiary, które zostały złożone w ostatnim tygodniu: na utrzymanie parafii 2 x po 500 zł, 3 x po 150 zł, na fundusz cmentarny 3 x po 50 zł.