13 października, 2024
  1. Dzisiaj w Kościele w całej Polsce mamy liczenie wiernych obecnych  na Mszy św. i przystępujących do Komunii św.
  2. Bóg zapłać Ks. Arturowi za  podzielenie się z nami doświadczeniem pracy misyjnej w Kazachstanie. Po Mszy św. będziemy mogli złożyć ofiarę na rzecz posługi misyjnej ks. Artura, a także zakupić kalendarz misyjny.
  3. Dzisiaj 13 października wspominamy w liturgii bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. Jest to święto patronalne naszych sióstr Sercanek i sióstr Służek . Różaniec o godz. 11.00 i o 17.30 ofiarujemy w intencji Sióstr.
  4. W przyszłą niedzielę ofiary, które złożymy do puszek będą przeznaczone na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą kształcenie zdolnej młodzieży z małych miejscowości.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy się modlili w intencji ks. Łukasza Suszko, naszego wikariusza, którego imieniny przypadają w najbliższym czasie. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00
  6. W środę 16 października wspominamy św. Jadwigę Śląską, jest to 46 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
  7. We piątek 18 października w dniu św. Łukasza Ewangelisty modlimy się za pracowników Służby Zdrowia. W ich intencji ofiarujemy Mszę św. w niedzielę 20 października o godz. 10.00
  8. W piątek o godz. 17.00 będzie wystawienie relikwii św. Andrzeja Boboli, odczytanie intencji składanych o skarbony przy obrazie św. Andrzeja, i Msza św. o godz. 17.30 we wszystkich intencjach ofiarodawców.
  9. Można nabyć znicze Caritas po 10 zł. Środki ze sprzedaży będą służyły Caritas naszej diecezji na prowadzenie dzieł miłosierdzia: Domu Dziecka Rafael w Wyrozębach, i świetlic dla dzieci.
  10. Za tydzień w Kościele rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Po raz drugi w katedrze, w przeddzień Niedzieli Misyjnej, czyli w sobotę 19 października od godz. 19.00  odbędzie się czuwanie misyjne.
    W programie czuwania przewidziana jest refleksja nad papieskim orędziem na Światowy Dzień Misyjny, spotkanie z misjonarzem ks. Jarosławem Tomaszewskim, świadectwo wolontariuszki misyjnej Aleksandry Oleksiuk i różaniec misyjny w różnych językach. Czuwanie  zakończy się Apelem Jasnogórskim. Zaproszenie na czuwanie misyjne skierowane jest do kółek misyjnych, młodzieży, katechetów, duszpasterzy, kółek różańcowych i wszystkich sympatyków misji.
  11. Kartki na wypominki tegoroczne są wyłożone na ławkach i stolikach. Bardzo prosimy o staranne i czytelne wpisanie imion, aby uniknąć przekręcenia przy czytaniu.
  12. Prosimy o segregowanie śmieci na cmentarzu.   Wszystkie rzeczy sztuczne: znicze, wkłady, wieńce, szarfy, folie i donice po kwiatach umieszczamy w kontenerach, natomiast rzeczy organiczne: ziemię z donic, naturalne kwiaty bez folii, wieńce z naturalnego świerku bez drutu, trawę, liście i krzewy zostawiamy obok.
  13. Zachęcamy do nabywania Tygodnika Niedziela i miesięcznika Rycerz Niepokalanej