29 września, 2024
  1. W tym tygodniu wspominamy: 1 października św. Teresę od Dzieciątka Jezus, 2.10. św. Aniołów Stróżów, 4.10. św. Franciszka z Asyżu, 5.10. św. Faustynę Kowalską
  2. Zmiana tajemnic różańcowych za tydzień po mszy św. o godz. 10.00
  3. Od wtorku  rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Będą one odprawiane w niedziele i święta w Katedrze po sumie i o godz. 17.30 – przed mszą św. wieczorną. W dni powszednie msza św. o godz. 17.30, o 18.00 różaniec dla wszystkich. Zachęcamy, by nabożeństwo różańcowe organizowano także w kaplicach, a także we wsiach bez kaplic. Różaniec to modlitwa naszych czasów. Dzieci przychodzą na różaniec we wtorki do  k. pofranciszkańskiego i w czwartki do katedry. Młodzież w środy i piątki  do  katedry.
  4. Za tydzień w niedzielę 6.10 o godz. 12.00 katecheza dla dzieci I – komunijnych i ich rodziców.  Poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych we wtorek 1.10.
  5. Za tydzień  Msza św. trydencka o godz. 15.00 w k. pofranciszkańskim.
  6. Za tydzień ofiary na tacę przeznaczone są na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas.
  7. Nasza parafia organizuje  nabożeństwo adoracyjne Najświętszego Sakramentu połączone z rozważeniami Męki Pańskiej na podstawie wizji Luizy Piccaretty, włoskiej mistyczki, służebnicy Bożej. Trwa ono 24 godziny, w czasie których rozważa się teksty o męce Pańskiej, a w pozostałym czasie jest cisza bądź odmawia się modlitwy przebłagalne. Rozpocznie się w pierwszy piątek miesiąca 4 października Mszą św. o godz. 17.30 w kościele pofranciszkańskim, a zakończy się w pierwszą sobotę 5 października  Mszą św. o godz. 17.30 również w kościele pofranciszkańskim. Szczegółowy program w gablocie  ogłoszeń. Zapraszamy do czuwania modlitewnego, w którym będą brały również osoby z dekanatu drohiczyńskiego.
  8. W tym tygodniu wypada: I czwartek miesiąca, adoracja Najśw. sakram. od godz. 16.30; I piątek miesiąca – czcimy  Najśw. Serca Pana Jezusa, od godz. 9.00 udajemy się do chorych. W kaplicy w Minczewie Msza św. o godz. 15.00. O spowiedzi w pierwsze piątki przypominamy dzieciom, które były u pierwszej komunii św. Różaniec fatimski w pierwszą sobotę miesiąca z racji na czuwanie modlitewne będzie w kościele pofranciszkańskim o godz. 7.30
  9. W piątek 4.10. KŻR z naszej diecezji mają czuwanie modlitewne w kościele parafialnym w Milejczycach, gdzie czczony jest Obraz Serca Jezusowego. Początek czuwania w Milejczycach o godz. 13.00. Zachęcamy do udziału.
  10. Zachęcamy do nabywania Tygodnika Niedziela