21 lipca, 2024
  1. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. błogosławimy pojazdy mechaniczne.  Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone zakup środków transportu polskim misjonarzom w krajach misyjnych.
  2. Zapraszamy na koncert organowy, który odbędzie się dzisiaj 21 lipca o godz. 19.50 w naszej katedrze. Za organami zasiądzie Pan Ville Urponen z Finlandii A usłyszymy utwory wielkich mistrzów muzyki organowej.
  3. We czwartek 25 lipca obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła, a w piątek 26 lipca wspominamy  św. Annę i Joachima – dziadków Pana Jezusa. Jest to dzień wdzięczności ludziom starszym i dziadkom. Pamiętajmy o tym w sposób szczególny w modlitwie.
  4. W  przyszłą niedzielę Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium w Prostyni. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń przy plebanii.
  5. Zbliża się czas wyruszenia 34 Drohiczyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Od 26 lipca  rozpoczną się zapisy do Grupy Katedralnej. Pielgrzymi z Drohiczyna wyruszają 1 sierpnia po Mszy św. w Katedrze o godz. 7.00. a docierają na Jasną Górę 13 sierpnia o godz. 9.45. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych „rekolekcjach w drodze”, a jeśli kto nie może podjąć się tego wysiłku, może uczestniczyć, wzorem lat ubiegłych jako pielgrzym duchowy. Pielgrzymi Duchowi  zapisują swoją intencję w kancelarii, którą przekażemy pątnikom, aby zanieśli ją na Jasną Górę.
  6. Tradycyjnie prosimy mieszkańców Wólki Zamkowej i Tonkiel o przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów. Ofiary, które złożymy na tacę za tydzień będą przeznaczone na przygotowanie poczęstunku.
  7. Przy wyjściu do nabycia tyg. Katolicki Niedziela
  8. Koło Radia Maryja z Sokołowa Podlaskiego organizuje pielgrzymkę do Kalisza, Lichenia i Torunia w dniach 1,2,3 sierpnia 2024 r., Zapisy pod nr Tel.: 500 276 748
  9. Zapowiedzi przedślubne. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Karolina Grajewska panna, zamieszkała w Drohiczynie na ul Wielkiego Księcia Witolda, parafii tutejszej i Sebastian Szomko, kawaler z parafii Św. Stanisława w Siedlcach, zapowiedź pierwsza; Michał Michałowski, kawaler zamieszkały w parafii św. Łukasza Ewangelisty w Warszawie i Sylwia Paulina Pykało, panna zamieszkała w Runicach parafii tutejszej, zapowiedź druga;   Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, niech powiadomi kancelarię parafialną
  10. Jest takie powodzenie: W progi Boże w godnym ubiorze. Strój uczestników liturgii świadczy o ich stosunku do siebie samych, do innych osób obecnych w kościele i przede wszystkim do Boga. Dlatego zwracamy uwagę, aby do kościoła zakładać odpowiedni ubiór i uczyć tego dzieci. Wyciszajmy też telefony komórkowe, aby nie przeszkadzać innym i nie rozpraszać uwagi.