12 Niedziela Zwykła

23 czerwca, 2024
 1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy  ks. Mieczysława Rzepniewskiego. Po Mszy św. możemy nabyć tomiki poezji z jego twórczością.
 2. W tym tygodniu: 
  -w poniedziałek  24.06. uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
  -w czwartek 27.06. wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy 
  -w piątek 28.06. wspomnienie św. Ireneusza biskupa i męczennika
  -w sobotę 29.06 obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień imienin J.E.Ks. Bpa Piotra Sawczuka, naszego pasterza. W modlitwie polecajmy Go Panu Bogu. Msze św. w kościele pofr. – 700   i 1000 , w Katedrze – 1100  i 1800  ; nie będzie Mszy św. w kaplicach. Taca na cele Stolicy Apostolskiej.
 3. Przypominamy, że w czasie wakacji w lipcu i sierpniu msza św. wieczorna w niedziele  będzie odprawiana o godz. 1900.
 4. Spotkanie Apostolatu Maryjnego we środę 26.06. po Mszy św. wieczornej.
 5. Katecheza o św. Józefie w czwartek 27.06.  po wieczornym nabożeństwie w sali na plebanii
 6. W piątek 28.06.,  o godz. 17.45 odmówimy litanię do św. Andrzeja Boboli, przeczytamy podziękowania i prośby i zostaniemy pobłogosławieni relikwiami świętego.
 7. Przy wyjściu do nabycia tyg. Katolicki Niedziela i magazyn Niedzieli: Kościół, Dziedzictwo, Ojczyzna, a w nim ciekawe artykuł pt. „Święty od zarazy”, o kulcie św. Rocha i artykuł pt. „Bohater Kościoła”, o   biskupie Antonim Baraniaku. Zachęcamy do lektury.