10 Niedziela Zwykła 

09 czerwca, 2024
 1. We wtorek 11 czerwca, rozpoczynamy 40 godzinne nabożeństwo eucharystyczne przed odpustem św. Antoniego w kościele pofranciszkańskim.
  Porządek nabożeństwa będzie następujący:

  Wtorek 11 czerwca 2024 r. , kościół pofranciszkański
  • godz. 18.00 msza św., nabożeństwo do Serca Pana Jezusa
  • godz. 19.00 – różaniec część światła z rozważaniami – prowadzi  Akcja Katolicka
  • godz. 20.00 – różaniec część chwalebna z rozważaniami – prowadzi Apostolat Maryjny
  • godz. 21.00 Apel Jasnogórski – prowadzi ks. Rafał Pokrywiński

   Środa  12 czerwca 2024 r. , kościół pofranciszkański
  • godz. 7.00 Msza św.
  • godz. 8.00 Adoracja w ciszy
  • godz. 9.00 – różaniec część radosna  z rozważaniami – prowadzi KŻR pw. MB Nieustającej Pomocy  z Drohiczyna
  • godz. 10.00 Msza św.
  • godz. 11.00 – różaniec część światła z rozważaniami – prowadzi KŻR pw. Narodzenia NMP  z Drohiczyna
  • godz. 12.00 – różaniec część bolesna  z rozważaniami – prowadzi KŻR pw. MB Fatimskiej z Drohiczyna
  • godz. 13.00 – różaniec część światła   z rozważaniami – prowadzą mieszkańcy Minczewa
  • godz. 14.00 – różaniec część chwalebna   z rozważaniami – prowadzą mieszkańcy Chutkowic
  • godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego – prowadzi ks. proboszcz Wiesław Niemyjski
  • godz. 16.00 – różaniec część bolesna  z rozważaniami – prowadzi KŻR pw. MB Fatimskiej z Sieniewic
  • godz. 18.00 msza św., nabożeństwo do Serca Pana Jezusa
  • godz. 19.00 – różaniec część światła z rozważaniami – prowadzi KŻR pw. św. Judy Tadeusza z Drohiczyna
  • godz. 20.00 – różaniec część chwalebna – prowadzi Koło Różańcowe Młodzieży
  • godz. 21.00 Apel Jasnogórski – prowadzi ks. wikariusz Łukasz Suszko
 2. W czwartek 13.06. odpust w kościele pofranciszkańskim ku czci św. Antoniego. Porządek Mszy św. : 8.30, 10.00, o godz. 11.00 – różaniec część bolesna prowadzi ks. proboszcz Wiesław Niemyjski , o godz.  12.00 – suma, po Mszy św. o godz. 12.00 procesja wokół Placu Kościuszki, i wieczorem Msza św. o godz. 18.00. W tym dniu nie będzie mszy św. w katedrze. Przy ołtarzu św. Antoniego będą chlebki św. Antoniego upieczone przez Piekarnię Podlaską. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na remont kaplicy loretańskiej. W tym dniu w modlitwie pamiętajmy o dostojnym solenizancie ks. Biskupie Antonim. Zapraszamy do procesji Rycerzy Drohickich, osoby które niosą chorągwie, ministrantów, dzieci pierwszokomunijne
 3. Zapowiedzi przedślubne. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Piotr Walczuk, kawaler zamieszkały w Bujakach, parafii tutejszej i Magdalena Łopuska, panna z parafii Ostrożany, zapowiedź pierwsza; Grzegorz Wołosiński, kawaler zamieszkały w Wólce Zamkowej, parafii tutejszej i Patrycja Niziołek, panna z parafii św. Wita w Karczewie, zapowiedź pierwsza Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, niech powiadomi kancelarię parafialną.
 4. Zachęcamy do czytania tygodnika Niedziela.