9 Niedziela Zwykła

02 czerwca, 2024
  1. Przeżywamy oktawę Uroczystości Bożego Ciała. W tygodniu Msze św. o godz. 1800, następnie  Nieszpory Eucharystyczne i procesja. We wtorek wieczorna Msza św. będzie  w Katedrze !!!! Zakończenie oktawy w czwartek i błogosławieństwo ziół i kwiatów, a także specjalne błogosławieństwo dzieci, na które zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii. W czwartek po zakończeniu nabożeństwa, zapraszamy wszystkich, którzy służyli w procesji do ogrodu parafialnego na poczęstunek przy ognisku.
  2. W piątek 7.06 Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązują przepisy postne. W sobotę 8 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  3. W tym tygodniu wypada: I czwartek miesiąca, adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00 ,modlimy się w intencji powołań do służby w kościele; I piątek miesiąca, do chorych z posługą sakramentalną udamy się od godz. 9.00, nabożeństwo w kaplicy w Minczewie o godz. 15.00;
  4. We wtorek rozpoczniemy Nowennę do św. Antoniego z Padwy, przed uroczystością odpustową.
  5. W przyszłą sobotę 8 czerwca Diecezjalny Dzień Wspólnoty Wspólnot z Janem Pawłem II pod hasłem „Niech nasza droga będzie wspólna” . Jest to 25 rocznica wizyty Papieża Polaka w naszej diecezji. W programie będzie: od godz. 10.00 do 12.00 czuwanie modlitewne w kościołach drohiczyńskich. Zapraszamy do k. pofranciszkańskiego, gdzie będą czuwały Koła Żywego Różańca. O godz. 13.00  Msza św. na placu przed katedrą pod przewodnictwem i z homilią ks. abpa Józefa Guzdka, metropolity białostockiego. Na ten dzień wywieśmy flagi na naszych domach. Szczegóły spotkania na plakacie w gablocie ogłoszeń przy plebanii.
  6. W tym tygodniu dzień swoich imienin obchodzi ks. proboszcz Wiesław Niemyjski. Msza św. w intencji solenizanta będzie sprawowana w przyszłą niedzielę 9 czerwca o godz. 12.00
  7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców w przyszłą niedzielę o godz. 12.00
  8. Przy wyjściu można nabyć tygodnik katolicki Niedziela.