Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

26 maja, 2024
 1. Dziś przeżywamy główny odpust w naszej parafii z racji tytułu KatedryUroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dziękujemy ks. prałatowi Henrykowi Polakowi za  przyjęcie zaproszenia na nasz odpust parafialny. Dziś też kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 2. W czwartek 30 maja  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. 800– s. Benedyktynki, w kościele pofranciszkańskim o godz. 830, w katedrze 1000 – (procesja), i o 1800. Zachęcamy do licznego udziału w Procesji Eucharystycznej, szczególnie dzieci i młodzież. W tym roku procesji Bożego Ciała będzie przewodniczył Ks. Biskup Piotr Sawczuk. Trasa procesji będzie przebiegała następująco: wyruszamy ul. Kościelną do I ołtarza, który będzie przy skrzyżowaniu Placu Kościuszki i ul. Mickiewicza (przygotowują  rodzice bierzmowanych), II ołtarz przy kapliczce św. Jana Nepomucena – ( przygotowują Rycerze Drohiccy), III ołtarz w parku miejskim, przy amfiteatrze – (rodzice dzieci pierwszokomunijnych), IV ołtarz przy katedrze –  (pracownicy Pomocy Społecznej)
 3. W uroczystość Bożego Ciała  o godz. 17.00 odbędzie się w naszej katedrze koncert organowy Siostry Edyty Gawrysiuk, urszulanki pochodzącej z naszej parafii.  Serdecznie zapraszamy .
 4. W oktawie Bożego Ciała po Mszach św. Nieszpory Eucharystyczne i procesja. W niedzielę 2 czerwca procesja po Mszy św. o godz. 1000, a Nieszpory odśpiewamy o godz. 1730
 5. Spotkanie Apostolatu maryjnego w poniedziałek 27 maja po wieczornym nabożeństwie.
 6. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek 28 maja po wieczornym nabożeństwie.
 7. W  sobotę 1  czerwca różaniec fatimski po Mszy św. o godz. 7.00 w k. pofranciszkańskim. Tego dnia rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa
 8. W sobotę 1 czerwca na Mszy św. o godz. 10.00 w katedrze,  ks. Biskup Piotr Sawczuk udzieli swięceń kapłańskich. Prosimy o modlitwę w intencji przyszłego kapłana.
 9. W dniach 23- 28 czerwca  organizujemy dla dzieci półkolonie parafialne. Zapisy u ks. proboszcza
 10. Spotkanie ministrantów przed uroczystością Bożego Ciała w środę o godz. 17.00
 11. Zapowiedzi przedślubne. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Łukasz Drabiuk, kawaler z parafii MB Bolesnej w Osmoli i Paulina Kazimierczuk, panna z parafii tutejszej, zapowiedź druga; kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, niech powiadomi kancelarię parafialną.