5 Niedziela Wielkiego Postu

17 marca, 2024
  1. Rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Artur Płachno, proboszcz parafii Kąty. Porządek rekolekcji w poniedziałek i wtorek: o godz. 8.30 Msza św. z nauką dla dzieci ze Szkoły Podstawowej, o  godz. 10.00 i 18.00 Msza św. z nauką ogólną. W poniedziałek o godz. 11.30 Msza św. w kaplicy w Minczewie, o godz. 14.00 w kaplicy w Chutkowicach, we wtorek o godz. 11.30 Msza św. w kaplicy w Bujakach. Podczas rekolekcji spowiedź w poniedziałek i wtorek, zachęcamy do zrobienia dobrego rachunku sumienia; (w poniedziałek i wtorek nie ma mszy św. porannych w kościele pofranciszkańskim). Intencje mszalne przyjęte na godz. 7.00 będą odprawione o godz. 8.30 w Katedrze.
  2. Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie i nasza parafia organizują Przegląd Pieśni Wielkopostnych i Pasyjnych, który odbędzie się dzisiaj o godz. 14.00 w sali widowiskowej Ośrodka. Zapraszamy
  3. W przyszłą niedzielę mamy już Niedzielę Męki Pańskiej czyli Niedzielę Palmową.  Główne nabożeństwo rozpoczniemy przy ołtarzu papieskim, na placu katedralnym o godz. 1200, stąd procesjonalnie, wspólnie przejdziemy do Katedry. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież z palmami, najlepiej wykonanymi własnoręcznie, do udziału w procesji. Na zakończenie zrobimy zdjęcia do kroniki i strony internetowej, i rozdamy dzieciom upominki. Po Mszy św. o 12.00 dzieci pierwszokomunijne będą miały próbę ze świecami przed Wielkim Czwartkiem.
  4. Tradycyjnie w przyszłą niedzielę będziemy za pośrednictwem Akcji Katolickiej rozprowadzali baranki wielkanocne zrobione z ciasta, dochód ze sprzedaży zasili fundusz remontu kaplicy loretańskiej.
  5. W tym tygodniu w sobotę 23.03.. od godz. 9.00 udamy się do chorych z posługą sakramentalną przed Świętami Wielkanocnymi. Prosimy o zgłoszenie chorych.
  6. W piątek 22 marca o godz. 1800 – Droga Krzyżowa ulicami Drohiczyna
    ( ul. Jana z Drohiczyna, Mickiewicza, Pl. Kościuszki, Kościelna). Nabożeństwo zakończymy w Katedrze. Krzyż niosą następujące grupy: I Rodzice dzieci pierwszokomunijnych, II Dzieci pierwszokomunijne, III Akcja Katolicka, IV Apostolat Maryjny, V Caritas, VI Trzeci Zakon św. Franciszka, VII Koła Żywego Różańca, VIII Chórzyści, IX Koło Różańcowe Młodzieży, X Młodzież z klasy VI i VII, czy kandydaci do bierzmowania,  XI Rada Parafialna , XII ministranci , XIII Siostry Zakonne, XIV Księża.  Prosimy strażaków z OSP o zabezpieczenie trasy.
  7. Spotkanie organizacyjne ministrantów przed Triduum Paschalnym w sobotę o godz. 16.00 w sali na plebanii.
  8. Ofiary składane na tacę w niedzielę palmową przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekorację świąteczną. Po Mszach św. będą również zbierane ofiary do puszek na rzecz godnego pochówku i upamiętnienia Polaków , ofiar stalinizmu, zamordowanych w latach 1936-38 w więzieniu- katowni NKWD w Tyraspolu (terytorium Naddniestrza?Mołdawii). Tę akcję organizuje Fundacja Rajd Katyński i wolontariusze KSM.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodnika Niedziela i miesięcznika Rycerz Niepokalanej.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 17,18,19.03. 2024 r.

Niedziela 17.03. 2024
Porządek niedzielny mszy św. 800 , 830, 1000, 1200, 1800