2 Niedziela Wielkiego Postu

25 lutego, 2024
  1. Dzisiaj, w II Niedzielę Wielkiego Postu zbieramy ofiary do puszek na rzecz pomocy misjom w Afryce.
  2. Przypominamy, że Droga Krzyżowa dla dzieci jest we wtorki o 1630 w kościele pofranciszkańskim; dla młodzieży i dorosłych w piątki o godz.  1800 w katedrze. Msza św. w piątki o godz. 1730
  3. W tym tygodniu:
    we wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Apostolatu Maryjnego i III Zakonu Franciszkańskiego
    – w czwartek po Mszy św. wieczornej katecheza poświęcona św. Józefowi
    – w I piątek miesiąca nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 17.15, Msza św. w kaplicy w Minczewie o godz. 15.00, do chorych z Komunią św. udamy się od godz. 9.00
    – w piątek na Mszy św. o godz. 17.30 będziemy modlili się w intencji Żołnierzy Niezłomnych
    – w I sobotę miesiąca różaniec fatimski o godz. 7.30 w k. pofranciszkańskim
    – w przyszłą niedzielę Msza św. Trydencka o godz. 15.00 w k. pofranciszkańskim
  4. W całej Polsce trwają  protesty rolników, upominających się o opłacalność produkcji rolnej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W najbliższy piątek ofiarujemy Mszę św., i nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji rolników.
  5. Baranki Wielkanocne Caritas są do nabycia w cenie 14 zł
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodnika Niedziela.
  7. Parafialny Oddział Caritas informuje, że MOPS wydaje skierowania do Programu Pomocy Żywnościowej na 2024 r.. Kwota kryterium dochodowego wynosi 1823,60 zł dla osoby samotnie gospodarującej  oraz 1410 zł w przypadku osoby w rodzinie. Skierowania będą przyjmowane do 2 kwietnia 2024 r. . Proszę je dostarczyć do kancelarii naszej Parafii. Zaświadczenie o dochodach z  miesiąca  poprzedzającego datę składania wniosku należy dostarczyć do MOPS.