1 Niedziela Wielkiego Postu 

18 lutego, 2024
  1. Droga Krzyżowa dla dzieci we wtorki o godz.  1630 w kościele pofranciszkańskim; dla młodzieży i dorosłych w piątki o 1800 w Katedrze. Msza św. o godz. 1730
  2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny
  3. Czas Wielkiego Postu jest czasem wyrzeczeń i dobrych postanowień. W tym okresie prowadzone są różne akcje charytatywne i pomocowe. Dzieci w szkole otrzymają Skarbonki Jałmużny WielkopostnejCaritas i Akcja Katolicka naszej parafii będą rozprowadzali Baranki Wielkanocne. Już teraz też zachęcamy dzieci i młodzież szkolną do wykonania pięknych palm na procesję Niedzieli Palmowej.
  4. Za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu będą zbierane do puszek ofiary na rzecz pomocy misjom w Afryce, i modlić się będziemy za prześladowanych chrześcijan
  5. Caritas naszej diecezji zwraca się z prośbą o przekazywanie odpisu 1,5% podatku (KRS 0000442509) na rzecz wsparcia działań statutowych Caritas Drohiczyn. Jest to ogromna pomoc, dzięki której jest możliwe podejmowanie nowych działań i docieranie do coraz to większej grupy potrzebujących.
  6. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek 20 lutego po Mszy św. wieczornej
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodnika Niedziela. 
  8. Organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i AGD, która odbędzie się w środę 26 marca 2024 r.  od godz. 7.00 do 12.00. Dochód ze zbiórki będzie przeznaczony na wsparcie Kościołów na Wschodzie oraz Zgromadzenie Sióstr Loretanek.