6 Niedziela Zwykła

11 lutego, 2024
  1. Od dziś do następnej niedzieli będziemy przeżywać Tydzień Modlitwy o trzeźwość narodu, a od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wlk. Postu, kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  2. Początek Wielkiego Postu i nabożeństwo z posypaniem głów popiołem w Środę Popielcową  14 lutego. Msze św. : w kościele pofr.- 700, w kościele ss. Benedyktynek o 8.00, w  Katedrze o  – 1000 i 1800,  Bujaki – 1500, Chutkowice – 1400 i Minczewo – 1500. W tym dniu obowiązuje post ścisły, tzn. powstrzymanie się od spożywania mięsa i jeden posiłek do syta w ciągu dnia.
  3. W środę popielcową po wszystkich Mszach św. będzie zbiórka ofiar do puszek – w ramach pomocy ofiarom wojny na Ukrainie. Bóg zapłać
  4. W piątki Droga Krzyżowa dla wszystkich  o godz. 1800. Msza św. o 1730. Droga krzyżowa dla dzieci we wtorki w k. pofranciszkańskim o godz. 16 30
  5. Nabożeństwo Gorzkich Żali  w katedrze: w niedzielę na przemian w I, III i V po sumie, w II, IV i VI po Mszy św. o godz. 12.00 i przed mszą św. wieczorną o godz. 1730, w k. pofranciszkańskim o godz. 8.10. W okresie Wielkiego Postu niech każdy z nas weźmie udział w tych nabożeństwach przynajmniej kilka razy. Za udział w rekolekcjach wielkopostnych, nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny. Zachęcamy, aby nie wychodzić bezpośrednio po mszy św. ale zostać jeszcze przez 10 min. i uczestniczyć w Gorzkich Żalach. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dn. 17, 18, i 19 marca.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodnika Niedziela.