1 Niedziela Adwentu

03 grudnia, 2023
  1. Nabożeństwa roratnie w naszej parafii będą odprawiane: w poniedziałki o 630 w kościele pofranciszkańskim; w środy i soboty o godz. 1800 w Katedrze. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. Dzieci zapraszamy z lampionami adwentowymi, a także z kartkami ze swoim imieniem i nazwiskiem, ponieważ po nabożeństwie dzieci będą losować figurę Matki Bożej.
  2. W tym tygodniu wypada: I czwartek miesiąca: adoracja od godz. 17.00 – modlimy się w intencji powołań.
  3. W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP . Msze św. : o godz. 7.00 w K. pofranciszkańskim, o godz. 8.00 w k. ss. benedyktynek, o godz. 10.00 i 18.00 w katedrze. w kaplicach  o 1400 – Chutkowice, o 1500 – Minczewo i Bujaki. Od godz. 1200 – 1300 w Katedrze odbędzie się Godzina Łaski. Zaprasza do modlitwy Apostolat Maryjny i KŻR.
  4. Spotkanie rodziców i młodzieży do bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00,
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Chodzi o Kościół w krajach byłego Związku Radzieckiego.
  6. Przy wyjściu do nabycia jest  Tygodnik Niedziela.
  7. Od następnej niedzieli będzie można w zakrystii nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny. Będzie on również roznoszony po Drohiczynie i po wioskach. Prosimy o pomoc radnych parafialnych. W związku z tym zapraszam na spotkanie Radę Parafialną w przyszłą sobotę na godz. 11.00
  8. Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas w ramach Ogólnopolskiej Akcji Tak Pomagam będą prowadzili zbiórkę żywności w naszych sklepach TOPAZ i BIEDRONKA. Zbiórka będzie przeprowadzona w piątek 8 grudnia w godzinach: 13.00-16.00 i w sobotę 9 grudnia w godzinach: 10.00-16.00. Zebrane produkty będą przekazane w formie paczek świątecznych potrzebujący
  9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena dużej świecy 20 zł, małej 10 zł.
  10. K G W w Minczewie zaprasza wszystkich mieszkańców Minczewa na wspólną wigilię 10 grudnia o godz. 15.00 do świetlicy.