30 Niedziela Zwykła

29 października, 2023
 1. Dzisiaj w naszej parafii liczenie wiernych, liczymy osoby obecne na Mszy św. i przystępujące do Komunii św.
 2. W środę 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą sprawowane o godz. 8.30w kościele pofranciszkańskim. Pozostałe Msze św., z racji na tytuł kościoła i uroczystość odpustową,  będą odprawiane  w kościele sióstr Benedyktynek tj.: o godz. 800, 1000, 1130 i 1800. Taca z kościoła SS. Benedyktynek jest przeznaczona na prace budowlane w klasztorze Sióstr. Natomiast ofiary składane do puszek po Mszach św.  i na cmentarzu będą przeznaczone na fundusz cmentarny. Po Mszy św. o godz. 1130 wyruszy procesja na cmentarz grzebalny. Po zakończeniu procesji księża będą święcić nowe pomniki. Prosimy podchodzić i podprowadzić we właściwe miejsce.
 3. W czwartek 2 listopada, w Dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze św. będą sprawowane o 700 w kościele pofranciszkańskim, o 1000  – w katedrze. Następnie procesja za zmarłych wyruszy dokoła Katedry, natomiast o godz. 18.00 u  Msza św. będzie sprawowana w kościele ss. Benedyktynek.
 4. W Dzień Zaduszny rozpoczniemy także modlitewną oktawę za naszych zmarłych. Codziennie (oprócz niedzieli) msza św. o godz. 18.00 do 8 listopada będzie sprawowana w k. ss. Benedyktynek i potem odbędzie się procesja różańcowa na cmentarz. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za jednego zmarłego. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej i odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” w intencji Ojca świętego. W niedzielę  5 listopada różaniec na cmentarzu o godz. 1500
 5. Przez cały listopad przed Mszą św. wieczorną będziemy modlić się za zamarłych polecanych na kartkach wypominkowych, a w ciągu roku w ostatnią niedzielę miesiąca będzie Msza św. za polecanych na tzw. kartkach wypominkowych.
 6. W tym tygodniu wypada:
  a/  I czwartek miesiąca, modlimy się o powołania do służby w Kościele. Adoracja Najśw. Sakram. w kościele  ss. Benedyktynek od godz. 17.00
  b/ I piątek miesiąca, nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy od godz. 9.00 . Msza św. w kaplicy w Minczewie o godz. 15.00
  c/ I sobotę miesiąca –  różaniec fatimski wynagradzający w k. pofranciszkańskim o godz. 7.30
 7. W sobotę 4 listopada dzień modlitw za zmarłych biskupów, rządców diecezji i kapłanów naszej diecezji. Msza św. w katedrze będzie sprawowana pod przewodnictwem Ks. Bpa Piotra Sawczuka o godz. 11.30
 8. Msza św. Trydencka będzie sprawowana  w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w k. pofranciszkańskim
 9. Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych będzie w przyszłą niedzielę 5 listopada na Mszy św. o godz. 12.00
 10. Zmiana tajemnic KŻR w przyszłą niedzielę po Mszy św/ o godz. 10.00
 11. Można nabyć znicze Caritas po 10 zł. Środki ze sprzedaży będą służyły najbardziej potrzebującym.
 12. Kartki na wypominki tegoroczne są wyłożone na ławkach i stolikach. Bardzo prosimy o staranne i czytelne wpisanie imion, aby uniknąć przekręcenia przy czytaniu.
 13. Zachęcamy do nabywania Tygodnika Niedziela