28 Niedziela Zwykła

15 października, 2023
 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski. Ofiary do puszek są przeznaczone na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą zdolną młodzież z małych miejscowości.
 2. Za tydzień w Kościele rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Ofiary, które w przyszłą  niedzielę  złożymy na tacę, będą przeznaczone  na rzecz misji. 
 3. Po raz pierwszy w katedrze, w przeddzień Niedzieli Misyjnej, czyli w sobotę 21 października od godz. 19.00  odbędzie się czuwanie misyjne.
  W programie czuwania przewidziana jest refleksja nad papieskim orędziem na Światowy Dzień Misyjny, spotkanie z misjonarzem i różaniec misyjny w różnych językach. Czuwanie  zakończy się Apelem Jasnogórskim. Zaproszenie na czuwanie misyjne skierowane jest do kółek misyjnych, młodzieży, katechetów, duszpasterzy, kółek różańcowych i wszystkich sympatyków misji.
 4. W poniedziałek 16 października wspominamy św. Jadwigę Śląską, jest to 45 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
 5. We środę 18 października w dniu św. Łukasza Ewangelisty modlimy się za pracowników Służby Zdrowia. W ich intencji ofiarujemy Mszę św. o godz. 17.30 i  modlitwę różańcową.
 6. Dzisiaj wybory do Parlamentu. Zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach i oddania głosu na kandydatów, którzy reprezentują chrześcijański system wartości.
 7. Można nabyć znicze Caritas po 10 zł. Środki ze sprzedaży będą służyły najbardziej potrzebującym. 
 8. Kartki na wypominki tegoroczne są wyłożone na ławkach i stolikach. Bardzo prosimy o staranne i czytelne wpisanie imion, aby uniknąć przekręcenia przy czytaniu.
 9. Prosimy o segregowanie śmieci na cmentarzu.   Wszystkie rzeczy sztuczne: znicze, wkłady, wieńce, szarfy, folie i donice po kwiatach umieszczamy w kontenerach, natomiast rzeczy organiczne: ziemię z donic, naturalne kwiaty bez folii, wieńce z naturalnego świerku bez drutu, trawę, liście i krzewy zostawiamy obok. 
 10. Zachęcamy do nabywania Tygodnika Niedziela.