25 Niedziela Zwykła

24 września, 2023
  1. We wtorek 26.09. o godz. 19.00  w sali na plebanii odbędzie się spotkanie formacyjne  Akcji Katolickiej. 
  2. Dnia 28 września, w czwartek o godzinie 15.00 na skrzyżowaniach i placach miast i miasteczek spotkają się ludzie, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego  Miłosierdzia. Koronka na ulicach miast świata to coroczne wydarzenie, które w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny Kowalskiej skupia tysiące ludzi na całym świecie. W naszym mieście w tym dniu 28 września  zgromadzimy się o godz. 15.00 na placu katedralnym przy ołtarzu papieskim by modlić się koronką do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy.
  3. W tym tygodniu wspominamy: 27.09. św. Wincentego a Paulo, 28.09. św. Wacława, męczennika,  29 września św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, 1 października św. Teresę od Dzieciątka Jezus, 
  4. Zmiana tajemnic różańcowych za tydzień po mszy św. o godz. 10.00
  5. Od niedzieli  rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W niedziele i święta w Katedrze po sumie i o godz. 17.30 – przed mszą św. wieczorną. W dni powszednie msza św. o godz. 17.30, o 18.00 różaniec dla wszystkich. Zachęcamy, by nabożeństwo różańcowe organizowano także w kaplicach, a także we wsiach bez kaplic. Różaniec to modlitwa naszych czasów. Dzieci przychodzą na różaniec we wtorki do  k. pofranciszkańskiego i w czwartki do katedry. Młodzież w środy i piątki  do  katedry. 
  6. Za tydzień w niedzielę 1.10 o godz. 12.00 katecheza dla dzieci I – komunijnych i ich rodziców i poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych.
  7. Za tydzień  Msza św. trydencka o godz. 15.00 w k. pofranciszkańskim.
  8. Za tydzień ofiary na tacę przeznaczone są na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas.
  9. W czwartek 28 września po Mszy św. wieczornej ks. Rafał Pokrywiński zaprasza na katechezę maryjną do sali na plebanii. Tego dnia 28 września będziemy sprawowali Msza św. w intencji Ks. Rafała z racji imienin i złożymy życzenia.
  10. W piątek 29 września spotkanie formacyjne Apostolatu Maryjnego.