23 Niedziela Zwykła

10 września, 2023
 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami, a po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z dziećmi klasy III , które rozpoczną przygotowanie do I komunii św. 
 2. Bóg zapłać mieszkańcom wsi Runice za reprezentowanie naszej parafii na Dożynkach Diecezjalnych w Łubinie Kościelnym.  Serdeczne podziękowanie mieszkańcom wsi Tonkiele za zorganizowanie poczęstunku dla pielgrzymów zdążających do Loretto.
 3. Święto Podwyższenia Krzyża przypada w czwartek 14 września.  W Drohiczynie  tego dnia odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży. Msze św. w tym dniu: o godz. 7.00  i 18.00  i o godz. 11.00  dla młodzieży przy ołtarzu papieskim.
 4. W piątek 15.09. w liturgii wspomnienie NMP Bolesnej.
 5. W najbliższą niedzielę 17.09. przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiary, które złożymy do puszek będą przeznaczone na Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej.
 6. Za tydzień w niedzielę 17 września  Msza św. o godz. 12.00 będzie sprawowana na cmentarzu w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę 17 września 1939 r.  Będziemy się modlić za poległych w obronie Ojczyzny. 
 7. W sobotę 16 września będą odbywały się Dni Minczewa. Rozpoczną się one Mszą św. o godz. 14.00 w kaplicy, a następnie odbędzie się festyn ludowy.
 8. Zbliża się 18 września wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Z tej okazji chcemy zaproponować dzieciom i młodzieży z naszej parafii wyjazd do sanktuarium Trójcy Przenajświętszej w Prostyni i do Parku Linowego w Broku. Zapisy w szkole przyjmuje ks. Łukasz.
 9. Chcemy zorganizować już po raz drugi w katedrze nabożeństwo adoracyjne Najświętszego Sakramentu połączone z rozważeniami Męki Pańskiej na podstawie wizji Luizy Piccaretty, włoskiej mistyczki, służebnicy Bożej. Trwa ono 24 godziny, w czasie których rozważa się teksty o męce Pańskiej, a w pozostałym czasie jest cisza bądź odmawia się modlitwy przebłagalne. Do udziału zapraszamy cały dekanat. Odbędzie się ono z 6 na 7 października, czyli z pierwszego piątku na sobotę października.
 10. Zachęcamy do czytania tygodnika Niedziela.
 11. Zapowiedzi przedślubne. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Paulina Dorota Zgierun, panna z parafii tutejszej i Adam Krasnodębski, kawaler z parafii tutejszej, zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, niech powiadomi kancelarię parafialną.