14 Niedziela Zwykła

09 lipca, 2023
  1. We wtorek  11.07. Msza św. o godz. 18.00 będzie odprawiona w kościele SS Benedyktynek. W tym dniu obchodzimy święto św. Benedykta opata i patrona Europy.
  2. Oddział Caritas przy naszej parafii zaprasza osoby korzystające z programu FEAD po odbiór żywności w dniach: 12,13, i 14 lipca (środa, czwartek, piątek) w godzinach: 9.00-12.00 i 15.00-17.00
  3. Rozpoczęliśmy kolejny etap remontu kaplicy loretańskiej w kościele pofranciszkańskim. W tym roku będą wykonane stiuki na odtworzonych kolumnach ołtarza i uzupełnione na tych elementach ołtarza, które ocalały, a także kapitele kolumn pokryte złoceniami. Na ten cel otrzymaliśmy dotację z Urzędu Marszałkowskiego 60.000 zł i z Urzędu Konserwatorskiego 35.000 zł. Kosztorys prac wynosi 176.000 zł. Ofiary, które złożymy na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na remont kaplicy loretańskiej.
  4. Przy wyjściu do nabycia tyg. Katolicki Niedziela i miesięcznik Rycerz Niepokalanej 

Zaproszenie na spotkanie członków Rodziny Szkaplerznej

Duszpasterstwo Wspólnot Maryjnych naszej diecezji zaprasza wszystkich, którzy przyjęli i noszą szkaplerz Matki Bożej na I diecezjalne spotkanie członków Rodziny Szkaplerznej. Odbędzie się ono 15 lipca br. w parafii Winna-Poświętna, w przeddzień obchodzonego tam odpustu Matki Bożej Szkaplerznej.

Rozpocznie się ono o godz. 10.00, a zakończy ok. 14.00.
Poprowadzi je  o. Stanisław Plewa OCD z Wrocławia.
Zgłoszenia przyjmowane są przez zelatorki parafialne, które następnie przekażą je zelatorkom dekanalnym. 
Serdecznie zapraszamy.

Z wyrazami szacunku 
ks. Roman Kowerdziej – diecezjalny duszpasterz Wspólnot Maryjnych
Renata Przewoźnik – diecezjalny moderator Kół Różańcowych.