12 Niedziela Zwykła

25 czerwca, 2023
 1. W czwartek 29.06 obchodzimy ur. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień imienin J.E.Ks. Bpa Piotra Sawczuka, naszego pasterza. W modlitwie polecajmy Go Panu Bogu. Msze św. w kościele pofr. – 700   i 1000 , w Katedrze – 1200  i 18.00, nie będzie Mszy św. w kaplicach. Taca na cele Stolicy Apostolskiej.
 2. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościli ks. Marka Siekierko , misjonarza z Kamerunu . ks. Marek wygłosi do nas Słowo Boże i podzieli się swoim doświadczeniem misyjnym. Po Mszach św. będziemy mogli złożyć ofiarę na wsparcie misyjnej pracy ks. Marka  
 3. Za tydzień w  pierwszą niedzielę lipca tradycyjnie przypada rocznica koronacji cudownego obrazu Matki Bożej w Ostrożanach.
  Z naszej parafii o godz. 700 spod kościoła pofranciszkańskiego wyruszy piesza pielgrzymka do Ostrożan. Serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnym pielgrzymowaniu
 4. W przyszłą niedzielę na placu katedralnym od godz. 1000 będziemy gościli wystawę z Muzeum Pamięci Sybiru z Białegostoku.  Będzie to Instalacja zatytułowana „RzeczyViste”, która ma na celu zwrócenie uwagi na losy obywateli Polski deportowanych w głąb Związku Sowieckiego w latach 1940-1941. 
 5. Msza św. trydencka będzie sprawowana za tydzień w k. pofranciszkańskim o godz. 15.00
 6. Przypominamy, że w czasie wakacji w lipcu i sierpniu msza św. wieczorna w niedziele  będzie odprawiana o godz. 1900.
 7. Spotkanie Apostolatu Maryjnego we wtorek 27.06. po Mszy św. wieczornej.
 8. W tym tygodniu wypada:
  – w czwartek  po wieczornym nabożeństwie katecheza maryjna,
  – I sobota miesiąca, różaniec fatimski w k. pofranciszkańskim po Mszy św. o godz. 7.00; 
 9. Przy wyjściu do nabycia tyg. Katolicki Niedziela