11 czerwca, 2023
  1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii O. Andrzeja Romanowskiego z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, któremu dziękujemy z wygłoszone Słowo Boże i przybliżenie idei Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
  2. Jutro,  w poniedziałek 12 czerwca, rozpoczynamy 40 godzinne nabożeństwo eucharystyczne przed odpustem św. Antoniego w kościele pofranciszkańskim. Msze św. w kościele pofranciszkańskim w poniedziałek : godz. 7.00; 10.00 i 18.00. Pomiędzy Mszami adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. Jutro nie będzie procesji eucharystycznej.

Poniedziałek 12 czerwca 2023 r. , kościół pofranciszkański
    • godz. 7.00 Msza św.
    • godz. 8.00 Adoracja w ciszy
    • godz. 9.00 – różaniec część radosna z rozważaniami – prowadzi KŻR pw. św. Judy Tadeusza z Drohiczyna
    • godz. 10.00 Msza św.
    • godz. 11.00 – różaniec część światła z rozważaniami – prowadzi KŻR pw. Narodzenia NMP  z Drohiczyna
    • godz. 12.00 – różaniec część bolesna  z rozważaniami – prowadzi KŻR pw. MB Fatimskiej z Drohiczyna
    • godz. 13.00 do 15.00 adoracja w ciszy
    • godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego – prowadzi ks. proboszcz Wiesław Niemyjski
    • godz. 17.00 – różaniec część bolesna  z rozważaniami – prowadzi KŻR pw. MB Fatimskiej z Sieniewic
    • godz. 18.00 msza św., nieszpory eucharystyczne, nabożeństwo do Serca Pana Jezusa
    • godz. 19.30 – różaniec część chwalebna z rozważaniami – prowadzi KŻR pw. MB Nieustającej Pomocy  z Drohiczyna
    • godz. 21.00 Apel Jasnogórski – prowadzi ks. wikariusz Arkadiusz Szmurło

3. We wtorek 13.06. odpust w kościele pofranciszkańskim ku czci św. Antoniego. Porządek Mszy św. : 8.30, 10.00, o godz. 11.00 – różaniec część bolesna prowadzi KŻR , o godz.  12.00 – suma, po Mszy św. o godz. 12.00 procesja wokół Placu Kościuszki, i wieczorem Msza św. o godz. 18.00. W tym dniu nie będzie mszy św. w katedrze. Przy ołtarzu św. Antoniego będą chlebki św. Antoniego upieczone przez Piekarnię Podlaską. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na remont kaplicy loretańskiej. W tym dniu w modlitwie pamiętajmy o dostojnym solenizancie ks. Biskupie Antonim.
  4. W czwartek, 15 czerwca, na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcenie ziół i kwiatów. Zapraszamy rodziców z małymi dziećmi, ponieważ odbędzie się także obrzęd błogosławieństwa dzieci. Ministranci i dziewczynki sypiące kwiatki i noszące poduszeczki otrzymają upominki. Wszystkich służących do procesji po nabożeństwie zapraszamy do ogrodu parafialnego na spotkanie przy ognisku.
  5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościli O. Adama Klaga , misjonarza z Ugandy. O. Adam wygłosi do nas Słowo Boże i podzieli się swoim doświadczeniem misyjnym. Po Mszach św. będziemy mogli złożyć ofiarę na wsparcie misyjnej pracy o. Adama.  O godz. 11.40 odbędzie się prezentacja i montaż słowno-muzyczny przygotowany przez młodzież Szkoły Podstawowej, poświęcony jubileuszowi 300 -lecia konsekracji naszej katedry i osobie Św. Jana Pawła II. Prosimy o wcześniejsze przybycie do kościoła. Przy tej okazji serdecznie dziękuję społeczności szkolnej za przygotowanie wystawy, którą można oglądać w kruchcie katedry, a poświęconej naszej świątyni i modlitwie w niej Jana Pawła II
  8. Zapowiedzi przedślubne. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Witold Tołpa kawaler z parafii św. Jana Pawła II   w diecezji Roterdam w Holandii i Agata Krasowska panna z parafii tutejszej, zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, niech powiadomi kancelarię parafialną.
  9. Zachęcamy do czytania tygodnika Niedziela.