NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

28 maja, 2023
 1. Dziś za odmówienie hymnu ,,O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. W naszej parafii uroczystość I Komunii św. dzieci klasy III 
 2. Jutro Uroczystość Najświętszej MP -Matki Kościoła – głównej Patronki naszej Diecezji, drugi dzień Zielonych Świąt.  Msze św. o 7.00 w kościele pofr. , o godz. 10.00 i 18.00 również w kościele pofranciszkańskim;   o 900 – Chutkowice ; 15.00 – Minczewo i 1500 –  Bujaki.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Apostolatu Maryjnego
 4. W środę 31.05. mija 42 r. śmierci i pogrzebu bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, którego relikwie otrzymaliśmy rok temu. W środę  nabożeństwo wieczorne w k. pofranciszkańskim będzie w następującym porządku: o godz. 17.00 wystawienie relikwii bł. ks. kard. Stefana wyszyńskiego, o godz. 17.45 Litania do błogosławionego kardynała i ucałowanie relikwii. 
 5. W tym tygodniu, w dni powszednie Msze św. wieczorne będą sprawowane w kościele pofranciszkańskim, ponieważ w katedrze będą trwały prace malarskie związane z dekorację chóru. Z tej przyczyny nabożeństwo czterdziestogodzinne adoracji Najśw. Sakramentu zostaje przeniesione na 12 i 13 czerwca czyli na odpust św. Antoniego.
 6. W tym tygodniu wypada: I czwartek miesiąca, adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00 , w tym dniu wypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlimy się w intencji powołań do służby w kościele; I piątek miesiąca, do chorych z posługą sakramentalną udamy się od godz. 9.00, nabożeństwo w kaplicy w Minczewie o godz. 15.00; I sobota miesiąca, różaniec fatimski po Mszy św. o godz. 7.00
 7. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej, w naszej katedrze odpust. Porządek Mszy św. jest następujący: o godz. 8.00 w k. ss benedyktynek, pozostałe Msze św.  z racji na odpust będą sprawowane w katedrze. Nie będzie Mszy św. w k. pofranciszkańskim i kaplicach. O godz. 12.00 suma odpustowa, podczas której kazanie wygłosi ks. Mirosław Łaziuk. Po Mszy św. o godz. 12.00   procesja eucharystyczna 
 8. Rocznica I Komunii św. w przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Próba dzieci klas IV przed rocznicą I komunii św. w środę 31.05.  o godz. 18.00, spowiedź w piątek 2.06.  o godz. 18.00. w k. pofranciszkańskim.
 9. W przyszłym tygodniu dzień swoich imienin obchodzi ks. proboszcz Wiesław Niemyjski. Msza św. w intencji solenizanta będzie sprawowana w przyszłą niedzielę o godz. 12.00
 10. Msza św. trydencka w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w kościele pofranciszkańskim.
 11. Przypominamy tym wszystkim, którzy jeszcze nie przystąpili do spowiedzi i komunii św. wielkanocnej, że w najbliższym czasie powinni to uczynić. Czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej upływa 4 czerwca czyli w uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 12. Rozpoczęły się prace związane ze zmianą pokrycia dachowego na plebanii. Ofiary, które złożymy na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na pokrycie kosztów tej inwestycji.
 13. Przy wyjściu można nabyć tygodnik katolicki Niedziela i  nowy Kwartalnik wydawany przez redakcję Niedzieli  pt. ,,Magazyn” , zawierający artykuły o tematyce: Kościół, Dziedzictwo, Ojczyzna. Jak pisze prof. Grzegorz Kucharczyk : nasze rodzime, polskie dziedzictwo, czyli skarb zaczyna się od momentu wkroczenia Kościoła na polskie ziemie. Zachęcamy do nabywania i czytania. Cena kwartalnika 15 zł
 14. Zapowiedzi przedślubne. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Damian Krasuski kawaler z parafii tutejszej i Weronika Anna Wierzbicka panna z parafii tutejszej. Zapowiedź druga. Daniel Marek Wereda, kawaler z par. Miłosierdzia Bożego w Siedlcach i Wioletta Magdalena Mantur, panna z parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, niech powiadomi kancelarię parafialną.