6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

14 maja, 2023
  1. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają kwartalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące. W tych dniach po nabożeństwie wieczornym odbędą się procesje błagalne do krzyża.
  2. We wtorek obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski, którego relikwie otrzymaliśmy. W tym dniu nabożeństwo wieczorne w k. pofranciszkańskim będzie w następującym porządku: o godz. 17.00 wystawienie relikwii św. Andrzeja Boboli, o godz. 17.45 Litania do świętego męczennika i ucałowanie relikwii. O godz. 18.00 Msza św. do św. Andrzeja Boboli w intencjach napisanych na kartkach.
  3. W czwartek 18 maja przypada 103 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. do katedry. Po Mszy św. udamy się z procesją różańcową pod kopiec papieski przy naszej szkole. Będziemy modlić się w intencji powołań. Możemy tę rocznicę zaakcentować w naszych domach poprzez wywieszenie flagi papieskiej.
  4. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Prosimy następujące grupy o udekorowanie ołtarzy: I ołtarz, przy kapliczce św. Jana – Apostolat Maryjny i III Zakon Franciszkański, II ołtarz przy Domu Kultury – pracownicy Urzędu Miasta, III ołtarz w parku miejskim, przy amfiteatrze – rodzice dzieci pierwszokomunijnych, IV ołtarz przy katedrze na ołtarzu papieskim – Nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej.
  5. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  6. Próba dzieci pierwszokomunijnych  będzie w środę 17 maja i w piątek 19 maja po Mszy św. wieczornej.
  7. Bardzo Bóg zapłać za ofiary, które zostały złożone w ostatnim tygodniu: na utrzymanie parafii: 170 zł  , na fundusz cmentarny 200 zł, i 70 zł  na k. loretańską 200 zł
  8. Zapowiedzi przedślubne. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Karol Piszcz kawaler z parafii tutejszej i Magda Helena Boratyńska panna z parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza; Mariusz Piotr Byler kawaler z parafii św. Włodzimierza w Warszawie i Malwina Żochowska panna z parafii tuejszej, zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, niech powiadomi kancelarię parafialną.