3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

23 kwietnia, 2023
  1. Dzisiaj w naszej katedrze o godz. 17.00 odbędzie się koncert symfoniczny pt. Requiem dla świata. Jesteśmy wszyscy na ten koncert zaproszeni. Z racji koncert dzisiejsze Msze św. niedzielne są sprawowane w k. pofranciszkańskim.
  2. Dzisiaj Niedziela Biblijna rozpoczynająca Tydzień Biblijny ( 23-29.04.2023)
  3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
    – w poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
    – we wtorek 25.04. święto św. Marka Ewangelisty
    – w sobotę  29.04. święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy; jednocześnie jest to dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
    – w środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Apostolatu Maryjnego
    – w czwartek po wieczornej Mszy św. katecheza maryjna
    – w sobotę 29 kwietnia o godz. 15.00 dzieci pierwszokomunijne w katedrze mają próbę spowiedzi.
  4. W przyszłą niedzielę 30 kwietnia  nabożeństwo poświęceniem pól w Drohiczynie. Msza św. w intencji mieszkańców będzie odprawiona o godz. 10.00, natomiast o godz. 15.00. modlitwa przy ołtarzach.  Prosimy o przysłanie pojazdu po księdza o godz. 14.45.  Harmonogram poświęcenia pól w poszczególnych miejscowościach podamy w przyszłą niedzielę.
  5. W przyszłą niedzielę ofiary do puszek, które złożymy po Mszach św. będą przeznaczone na pomoc przy remoncie domu po pożarze pani Iwony Moczulskiej z kolonii Sieniewice.