NIEDZIELA PALMOWA 2023

02 kwietnia, 2023
 1. Dzisiejszą tacę przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekorację świąteczną.
 2. Po Mszach św. tradycyjnie Akcja Katolicka rozprowadza „baranki wielkanocne” z ciasta. Dochód przeznaczony jest na remont kaplicy loretańskiej. Bardzo serdecznie dziękujemy p. Antoniemu Stopczyńskiemu i p. Albinowi Łukaszewiczowi za upieczenie i ofiarowanie baranków. Jeżeli dzieci przyniosły do kościoła Skarbonki Jałmużny Wielkopostnej można je zostawić  w zakrystii lub jeśli ktoś zapomniał można je przynieść przy okazji poświęcenia pokarmów w Wielką Sobotę. 
 3. Rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia
  Wielki  Czwartek o godz. 930 Msza św. Krzyżma. Tę Mszę odprawiają  kapłani pod przewodnictwem Ks. Biskupa Piotra. Podczas liturgii zostaną poświęcone oleje święte.
 4. Wielki Czwartek, liturgia wieczorna rozpocznie się o godz. 1800. O godz. 2200 odśpiewamy Gorzkie Żale cz. I, adoracja do godz. 2300
 5. Wielki Piątek i Wielką Sobotę: adoracja od godz. 800– 2300
 6. Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Jeden posiłek do syta. Post nie obowiązuje poważnie chorych i małe dzieci. O 1730 odśpiewamy cz.2 Gorzkich Żali, o godz. 1800 – Nabożeństwo Męki Pańskiej, któremu będzie przewodniczył J. E. Ks. Biskup Piotr Sawczuk; po nabożeństwie rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego, o godz. 2200 – cz.3 Gorzkich Żali.  Ofiary składane podczas Adoracji Krzyża Św. są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie oraz miejsc świętych w Ziemi Świętej. 
 7. Wielką Sobotę Wigilia Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 1900. Przychodzimy do kościoła ze świecami na liturgię światła i odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego. Świece powinny być zabezpieczone przed kapaniem wosku na ławki i posadzkę. 
 8. Wielką Sobotę poświecenie pokarmów tak jak co roku. Prosimy o przyjechanie po księży od godz. 900. Jeden ks. rozpocznie od Zajęcznik, drugi od Runic i następnie porządek poświecenia tak jak w poprzednich latach. W Katedrze poświecenie pokarmów od 1100 – do 1500
 9. Spowiedź w Wielki Piątek: 1500 – 1700Wielką Sobotę: 1200 – 1500 i po nabożeństwach wieczornych. 
 10. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego procesja Rezurekcyjna i msza św. o godz. 600. Tej Mszy sw. będzie przewodniczył Ks. Biskup Piotr Sawczuk. Pozostałe msze św. : w Katedrze: 1000, 1200, 1800, u ss. Benedyktynek o godz. 900; W Chutkowicach: 930, Minczewie 930, Bujakach 1100. W drugi Dzień Świąt Wielkanocnych porządek mszy św. niedzielny. Taca przeznaczona na KUL. 
 11. Wszystkie nabożeństwa Triduum Paschalnego będą transmitowane na kanele Parafii Katedralnej w Drohiczynie przez serwis YOUTUBE
 12. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego( RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce na parkingu katedralnym od dnia 3.04. do 4.04. do godz. 13.00. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy.
 13. Spotkanie młodzieżowego koła różańcowego w poniedziałek. o godz. 17.20 różaniec, o 18.00 Msza św. , o 18.30 spotkanie na plebanii
 14. Prosimy żeby czuwanie w Wielki Piątek podjęły Koła Żywego Różańca. Porządek będzie podany w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.
 15. Dzisiaj 2 kwietnia przypada 18 rocznica przejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II.  Zapraszamy na godz. 20.00 na wspólny różaniec przy ołtarzu papieskim na placu katedralnym. Możemy zabrać ze sobą również świece. 
 16. Droga krzyżowa dla dzieci we wtorek o godz. 16.30 w kościele pofranciszkańskim. Po nabożeństwie próba procesji .
 17. Zachęcamy do nabywania  Tygodnika katolickiego Niedziela.