5 Niedziela Wielkiego Postu

26 marca, 2023
 1. Rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi O. Aleksander Jacyniak, jezuita z Białegostoku. Na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii św. Andrzeja Boboli i ich instalacja w naszej katedrze. Uroczystej celebrze będzie przewodniczył ks. biskup Piotr Sawczuk, a homilię wygłosi o. rekolekcjonista. Ofiary, które dzisiaj złożymy na tacę będą przeznaczone fundusz budowy kaplicy w Białymstoku, w parafii, którą zakładają OO. Jezuici. Porządek rekolekcji w poniedziałek i wtorek: o godz. 8.30 Msza św. z nauką dla dzieci ze SP klasy I-V, o  godz. 10.00 i 18.00 Msza św. z nauką ogólną. W poniedziałek o godz. 11.30 Msza św. w kaplicy w Minczewie, o godz. 14.00 w kaplicy w Chutkowicach, we wtorek o godz. 11.30 Msza św. w kaplicy w Bujakach. Podczas rekolekcji spowiedź w poniedziałek i wtorek, zachęcamy do zrobienia dobrego rachunku sumienia; (w poniedziałek i wtorek nie ma mszy św. porannych w kościele pofranciszkańskim).
 2. Katecheza Maryjna w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00
 3. W przyszłą niedzielę mamy już Niedzielę Męki Pańskiej czyli Niedzielę Palmową.  Główne nabożeństwo rozpoczniemy przy ołtarzu papieskim, na placu katedralnym o godz. 1200, stąd procesjonalnie, wspólnie przejdziemy do Katedry. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież z palmami, najlepiej wykonanymi własnoręcznie, do udziału w procesji. Na zakończenie zrobimy zdjęcia do kroniki i strony internetowej, i rozdamy dzieciom upominki. Msza św. trydencka w k. pofranciszkańskim o godz. 15.00
 4. W niedzielę palmową dzieci przynoszą do kościoła Skarbonki Jałmużny Wielkopostnej, które dostały na początku Wielkiego Postu, bądź składają je u s. Katechetki lub w zakrystii.  
 5. Tradycyjnie w przyszłą niedzielę będziemy za pośrednictwem Akcji Katolickiej rozprowadzali baranki wielkanocne zrobione z ciasta, dochód ze sprzedaży zasili fundusz remontu kaplicy loretańskiej.
 6. W Niedzielę Palmową 2 kwietnia przypada 18 rocznica przejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II.  Zapraszamy na godz. 20.00 na wspólny różaniec przy ołtarzu papieskim na placu katedralnym. Możemy zabrać ze sobą również świece. 
 7. W tym tygodniu w sobotę 1.04. , różaniec fatimski w k. pofranciszkańskim po Mszy św. o godz. 7.00, natomiast od godz. 9.00 udamy się do chorych z posługą sakramentalną przed Świętami Wielkanocnymi. Prosimy o zgłoszenie chorych. 
 8. W piątek 31 marca o godz. 1800 – Droga Krzyżowa ulicami Drohiczyna 
  ( ul. Jana z Drohiczyna, Mickiewicza, Pl. Kościuszki, Kościelna). Nabożeństwo zakończymy w Katedrze. Krzyż niosą następujące grupy: I Rodzice dzieci pierwszokomunijnych, II Dzieci pierwszokomunijne, III Akcja Katolicka, IV Apostolat Maryjny, V Caritas, VI Trzeci Zakon św. Franciszka, VII Koła Żywego Różańca, VIII Chórzyści, IX Koło Różańcowe Młodzieży, X Młodzież z klasy VII i VIII,  XI Rada Parafialna , XII ministranci , XIII Siostry Zakonne, XIV Księża.  Prosimy strażaków z OSP o zabezpieczenie trasy.
 9. Spotkanie organizacyjne ministrantów przed Triduum Paschalnym w sobotę 1.04. o godz. 16.00 w sali na plebanii.
 10. Ofiary składane na tacę w niedzielę palmową przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekorację świąteczną. 
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania Tygodnika Niedziela i miesięcznika Rycerz Niepokalanej.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 26,27,28.03. 2023 r.

Niedziela 26.03. 2023 
Porządek niedzielny mszy św. 800 , 830, 1000, 1200, 1800

Poniedziałek 27.03.2023 r. 
830 – Msza św. – dzieci klasy I-V
1000 – Msza św. z nauką ogólną i dzieci klasy VI-VIII
1130 – Msza św. – Minczewo
1400 – Msza św. – Chutkowice
1800 – Msza św. z nauką ogólną

Wtorek 28.03.2023 r. 
830 – Msza św. – dzieci klasy I-V
1000 – Msza św. z nauką ogólną i dzieci klasy VI-VIII
1130 – Msza św. – Bujaki
1800 – Msza św. z nauką ogólną